Odsłon : 4360033

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

W ramach AKCJI LETNIEJ 2010 ZACHODNIOPOMORSKI ODDZIAŁ REGIONALNY TOWARZYSTWA PRZYAJCIÓŁ DZIECI W SZCZECINIE ZORGANIZOWAŁ WYPOCZYNEK  DLA 8 851 DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

 

Przeprowadzono m.in.

Formy wyjazdowe

a/ kolonie specjalistyczne (kolonie socjo-arteterapeutyczne - 3 turnusy w Rzeczce, jeden w Kowarach oraz obóz stały socjoterapeutyczny w Rzeczce;

b/ turnus rehabilitacyjny dla dzieci z Zespołem Downa wraz z opiekunami w Sanatorium Panorama Morska w Jarosławcu ( Koło Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „ISKIERKA” realizowany w ramach projektu „Europejska Iskierka Integracji”)

c/  wyjazd zagraniczny – grupy dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Nowym Warpnie do Wilna;

d/ wyjazd edukacyjno –terapeutyczny dla dzieci i młodzieży z terenów dotkniętych powodzią – Zielona Szkoła dla dzieci z miejscowości Bogatynia. Miejsce pobytu: Podgrodzie k. Nowego Warpna.

e/ wyjazd edukacyjny grupy dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Danowie, gm. Goleniów do Kotliny Kłodzkiej w ramach projektu „Mszaki i porosty”.

Stacjonarne formy wypoczynku:

a/  półkolonie ( w placówkach wsparcia dziennego na terenie miast i wsi (miasto Szczecin, powiat policki, gryfiński, stargardzki, łobeski, kamieński, miasto Świnoujście, powiat goleniowski, gryficki) odbyło się łącznie 141 turnusów półkolonijnych.

b/ odbyło się wiele wycieczek m.in. Międzyzdroje, Świnoujście, Kołobrzeg, Kompleks Wodny Laguna w Gryfinie, Wyspa Wolin – Festiwal Wikingów zorganizowano wiele wyjść do kina, na wystawy do Muzeum,  piesze wycieczki, wyjścia na kąpieliska miejskie.  Dbano również o promowanie zdrowego stylu życia i sportu.

 

 

Wypoczynek współfinansowany był ze środków  administracji publicznej tj. Urzędy Miast i Gmin, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, środki „norweskie” i inne.

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies