Odsłon : 4365832

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

W miejscowości Rzeczka w okresie lipiec- sierpień 2010 przeprowadzono 4 turnusy kolonii socjoterapeutycznych. Z wypoczynku skorzystało 332 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z następujących terenów: Miasto Szczecin, Miasto Stargard Szczeciński, Gmina Goleniów, Gmina Police, Gmina Ińsko, Gmina Dobrzany, Gmina Stargard Szczeciński, Gmina Recz oraz Gmina Suchań.

 

Oprócz pieszych górskich wycieczek po najbliższej okolicy w każdym turnusie odbyła się piesza wycieczka na Wielką Sowę prowadzona przez przewodnika. Koloniści zwiedzili sztolnie walimskie tj. podziemne miasto budowane podczas II wojny światowej przez jeńców wojennych oraz wyjazd na Włodarz- jest to również podziemna budowla z okresu II wojny światowej, koloniści przepłynęli łodzią przez podziemne groty.

Zorganizowane zostały wycieczki autokarowe do Jedliny Zdroju na tor saneczkowy, do Boguszów – Gorce – na wyciąg krzesełkowo  kanapowy, na Błędne Skały, do Wambierzyc – zwiedzanie Bazyliki i ZOO, do Kudowy Zdroju – zwiedzanie miasta i kaplicy czaszek, zdobywanie szczytu „Strzeliniec Wielki”, do Nowej Rudy – zwiedzanie kopalni węgla kamiennego, do Złotego Stoku – zwiedzanie kopalni złota, do Międzygórza – zwiedzanie ogrodu bajek, wodospadu Wilczki, do Kłodzka – zwiedzanie miasta, do Golińska – zwiedzanie Głazów Krasnoludów, a ostatnim turnusie młodzież pojechała do Czech w strefę przygraniczną. Większą część wycieczek obsługiwał przewodnik.

 

Koloniści mieli także zorganizowane wycieczki do placówki GOPR-u. Ratownicy przedstawili sprzęt, którym posługują się podczas akcji, pokazali sposoby udzielania pierwszej pomocy. Byli także u bacy – przypatrywali się produkcji serów – oscypków. Wzięli udział w pokazie Ochotniczej Straży Pożarnej w Walimiu. Integrowali się z miejscową społecznością biorąc udział w Rozgrywkach Międzykolonijnych w Walimiu, zorganizowanych na kompleksie sportowym Orlik w Walimiu.

Na teren kolonii zostali zaproszeni przedstawiciele policji – inspektor ds. nieletnich, a także Straży Granicznej na pogadankę o pracy funkcjonariuszy.

Zorganizowano dyskoteki, konkursy tańca, konkurs „Mam talent”, rewię mody, chrzty kolonijne, olimpiadę sportową „Rzeczka 2010”, ogniska z pieczeniem kiełbasek i śpiewem, Jarmark rozmaitości”  W każdym turnusie odbył się też konkurs czystości, konkurs ekologiczny (zbieranie butelek, niedopałków papierosów), konkurs plastyczny „Sudety w moich oczach”.

Koloniści brali udział w zajęciach socjoterapeutycznych i arteterapeutycznych, które były częścią integralna koloni.

 

Wszyscy przywieźli ze sobą wspomnienia…

Do zobaczenia w przyszłym roku…

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies