Odsłon : 4360080

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

ŁUKĘCIN 2011

 

Nasze morze ukochane jest głębokie i lubiane. Wszyscy tutaj przyjeżdżają i swych bliskich zapraszają. I my tutaj tez byliśmy i się w morzu kąpaliśmy. Plaża czysta i szeroka woda zimna i głęboka. Słońce mocno tu świeciło i nam plecy opaliło. Muszli tutaj nie ma wcale, a kamienie wyrzucają fale. Całe morze jest faliste, bardzo duże i przejrzyste. Ratownicy nas pilnują i nam znaki pokazują. My codziennie się kąpiemy, rozrabiamy i psujemy. Wczoraj dzielnie chrzest przeszliśmy i się przy tym trudziliśmy. Zachód słońca był wspaniały, tak, że wszystkim wyszły „gały”.

Na kolonii fajnie jest. Wcale nie przeszkadza deszcz. Świetnie się bawimy i nad morze chodzimy. W różne gry gramy i na scenie śpiewamy. Pani bardzo miła jest, my jej się słuchamy też. Na plaży się wylegujemy i dobre posiłki jemy. Wszyscy super się bawimy i za rok tez tu wrócimy.

Ratownicy są z Sosnowca. Jest to więc ekipa „Boska”. Z tak daleka tu jechali, by nas bacznie pilnowali. Już od rana słońce świeci, cały tłum na plażę leci. Koloniści tam obecni czują się bardzo bezpieczni. Ich kierownik, to pan Tomek, bardzo fajny z niego ziomek. Szefem pewnie dobrym jest, i na pewno jest the best. Wszyscy zresztą są kochani i od rana roześmiani. Z uśmiechami nas witają i na kąpiel zapraszają. Z serca wszystkim dziękujemy i przyjechać znów tu chcemy. No, a teraz najważniejsze: nasz pan Robert – wielkie serce, cały czas na posterunku, bacznie patrzy w tym kierunku, gdzie gromadka kolonistek wyczekuje na ten gwizdek, który każe z wody wyjść i na zbiórkę na brzeg przyjść. Dziękujemy Mu serdecznie, uśmiechamy się bajecznie i przy wszystkich przyrzekamy, że za rok się znów spotkamy.


 

 

 

 

 

 

W okresie 06.08 – 19.08.2011 dzieci z miasta Szczecina oraz Gminy Police wypoczywali na kolonii socjoterapeutycznej nad morzem w miejscowości Łukęcin. Pobyt zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Gościliśmy w Ośrodku Wczasowym PIONIER. W wypoczynku wzięło udział 88 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Łukęcin to niewielka miejscowość wypoczynkowo- sanatoryjna w województwie zachodniopomorskim na trasie Dziwnów - Pobierowo, charakteryzująca się specyficznym mikroklimatem mającym wpływ na leczenie dolegliwości układu oddechowego, krążenia oraz innych schorzeń. W Łukęcinie znajduje się piękna, szeroka plaża. Pas lasu dzielący plażę od ośrodka wczasowego jest miejscem służącym rekreacji, można tam miło spędzić czas.

W trakcie pobytu koloniści korzystali z kąpieli morskich i słonecznych, zwiedzali miasto
i okolice, wzięli udział w dwóch wycieczkach autokarowych do wioski Słowian i Wikingów oraz na wyspę skarbów w Karsiborze.   Były także nad Jeziorem Turkusowym w Wapnicy  i na Wzgórzu Gosań i Zielonka w Lubiniu, skąd podziwiały archipelag 44 wysp.

W wiosce Wikingów odbyły się warsztaty twórcze. Koloniści mieli okazję wykonać naczynia
z gliny, filc, napisać gęsim piórem list lub życzenia, postrzelać z łuku, stoczyć walkę na miecze oraz pobawić się zabawkami średniowiecznymi w ogródku zabaw średniowiecznych. Na zakończenie warsztatów dzieci  poczęstowane zostały herbatą ziołową, chlebem ze smalcem oraz podpłomykami
z miodem lub dżemem.

W  czasie trwania festiwalu gwiazd sportu w Dziwnowie koloniści zwiedzili Promenadę Gwiazd Sportu , mieli spotkanie ze sportowcami, uczestniczyli w występach kabaretu RAK.   W czasie lekcji przyrody pod hasłem „Oko w oko z dziką przyrodą” dzieci i młodzież miała okazję zobaczyć
i poznać warunki życia niektórych owadów, gadów i płazów.

Koloniści brali udział w konkursie czystości pokoi, w konkursie plastycznym   „Najpiękniejszy dyplom”, w konkursie piosenki kolonijnej i karaoke, uczestniczyły  w Mini Liście Przebojów, pokazie mody kolonijnej.

Koloniści rywalizowali i współdziałali w grupie podczas turnieju piłki siatkowej, piłki nożnej, koszykówki, a także turnieju tenisa stołowego.

Na plaży koloniści wykonywali najpiękniejsze rzeźby z piasku, totem grupy z zebranych
w czasie biegu patrolowego darów natury. Zorganizowano też Neptunalia, połączone z zabawą
w chrzest kolonistów będących po raz pierwszy na kolonii. Koloniści przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali na zorganizowanym ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek.
Z wielką radością uczestniczyli w dniach sportu.

Wieczorami koloniści bawili się na zabawach tanecznych, grali na różnych instrumentach
i odgadywali zagadki muzyczne. Odbył się także pokaz tańca hip hop. Na zakończenie pokazu instruktor tańca udzielił kilka informacji na temat danej formy tanecznej i zaprezentował grupie kilka podstawowych kroków.

Koloniści brali udział w zajęciach socjoterapeutycznych, plastycznych.   Każdego wieczora czytane były dzieciom bajki terapeutyczne.

Realizacja zadania pn. „ Organizacja wypoczynku letniego z elementami  profilaktyki uzależnień, terapii wspomagającej rozwój dziecka dla dzieci z rodzin objętych pomocą MOPR” współfinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin

 

Wyjazd dzieci z Gminy Police w ramach realizacja zadania pn. Wypoczynek dzieci i młodzieży , w tym organizacja kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży, współfinansowany ze środków Gminy Police.

 

Realizacja zadania z zakresu organizacji wypoczynku letniego w 2011 współfinansowana ze środków Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty pod nazwą „Organizacja wypoczynku  w okresie wakacji w 2011r. dla dzieci i młodzieży szkolnej z województwa zachodniopomorskiego tj. obozów lub kolonie rozwijające zdolności dzieci i młodzieży szkolnej np. sportowe, językowe, muzyczne

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies