Odsłon : 4202890

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

JASEŁKA

PRZEDSZKOLE TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI W KOSZEWIE

Dnia 18 grudnia 2015r. odbyły się Jasełka 2015 w Przedszkolu "Słoneczko" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszewie. Po występach dzieci wszyscy zaproszeni goście, dzieci wraz z rodzicami i grono pedagogiczne udali się na wspólną Wigilię podczas której nastąpiło również uroczyste podsumowanie projektu "Przedszkole Słoneczko" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie


Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie


JASEŁKA i SPOTKANIE WIGILIJNE

ŚRODOWISKOWE OGNISKO WYCHOWAWCZE TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI W MASZEWIE


JASEŁKA

PUNKT PRZEDSZKOLNY TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI W STARYCH BRYNKACH


Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie


I GALA TAŃCA - DANCECLUB

I Szczecińska Gala Tańca i wielkie otwarcie DANCECLUB połączone z pokazami tańca dzieci z Placówki Specjalistycznej Wsparcia Dziennego "Iskierka" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie.

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie


SPOTKANIE MIKOŁAJKOWO - WIGILIJNE

KOŁA POMOCY DZIECIOM Z GOŚĆCEM PRZEWLEKLE POSTĘPUJĄCYM

Dnia 12 grudnia 2015r. odbyło się spotkanie Mikołajkowo - Wigilijne Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie. Jak każdego roku spotkanie było bardzo uroczyste. Rozpoczęło się Jasełkami, które przygotowały dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Nowym Warpnie.
Następnie wszyscy uczestniczyli w uroczystej modlitwie. Były życzenia świąteczno- noworoczne które wygłosili pani Agnieszka Jagieluk, doktor Alicja Bodych oraz
ksiądz Marek Kałamarz. Po wspaniałych życzeniach podzieliliśmy się opłatkiem , każdy z każdym, i zasiedliśmy do syto zastawionych stołów. Obiad był bardzo wykwintny przygotowany specjalnie dla nas przez załogę restauracji Pod Różami. Podano również deser, kawę i herbatę. A dla naszych milusińskich królowały słodycze, owoce, ciasto i napoje.
Po obfitym obiedzie odbyła się zabawa dla dzieci, podczas której do dzieci zagościł Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom prezenty. A że nasi milusińscy byli grzeczni w tym roku każde dziecko dostało dużą paczkę.

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie


 


 

MOTOMIKOŁAJE

6 grudnia, jak co roku do dzieci z Ognisk Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
w Maszewie, Bielicach i Darżu ponownie zawitali niezwykli goście.
Zmotoryzowani Mikołaje i ich pomocnicy każdego roku
dostarczają nam wielu wrażeń i  wzruszeń.
Radość dzieci była bezcenna.
Dziękujemy także osobom,
które przyczyniły się do uświetnienia tego wydarzenia,
wykonując razem z dziećmi upominki dla MOTOMIKOŁAJÓW:
członkom Stowarzyszenia MIG, członkom Koła TPD w Maszewie, rodzicom.PODSUMOWANIE PROJEKTU

"Międzypokoleniowy model

wsparcia rodziny z problemem ADHD"

Uroczyste podsumowanie projektu pt."Międzypokoleniowy model wsparcia rodziny z problemem ADHD"
w Teatrze Kameralnym i wspaniały spektakl w wykonaniu Michała Janickiego
,
Mirosława Kupca i Anny Nowackiej. Projekt realizowany był w ramach zadania publicznego wspieranego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.


Zajęcia taneczne dzieci z Placówki Specjalistycznej Wsparcia Dziennego "Iskierka" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie w danceclub Szczecin przy ul. Chmielewskiego 18. Zajęcia odbywają się w ramach programu dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach zadania zleconego
„Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych”.Środowy tj.18.11.2015r wieczór w miejscowości Kozy w gminie Dobrzany był bardzo wyjątkowy, ponieważ odbył się pokaz mody "Cztery pory roku", który był podsumowaniem projektu pt.: " Nasze kawiarenki ". Projekt był realizowany na terenie  gminy Dobrzany w trzech placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci :w Kozach, Błotnie oraz Bytowie. Szczególnie chciałabym podkreślić, iż projekt był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie oaz Urząd Gminy  Dobrzany.
Zajęcia skierowane były do rodziców i miały formę warsztatów. Rodzice uczestniczący w projekcie mogli wymieniać się doświadczeniami oraz pogłębiać swoja wiedzę dotyczącą wychowania dzieci w trakcie zajęć z psychologiem panem Henrykiem  Zabrockim,  mogły aktywnie spędzać czas na zajęciach fitness prowadzonych przez trenerkę personalną panią Martę Ulewicz, a także poszerzać wiedzę  z zakresu zdrowego trybu życia i odżywiania z panią Małgorzatą Malugą, odprężyć się na warsztatach rękodzielnictwa pod okiem pani Małgorzaty Antoniak-Sumery i oczywiście zasięgnąć porad w zakresie rynku pracy u doradcy zawodowego pani Liliany Miszteli.

W pokazie mody zaprezentowały się dzieci ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z terenu Gminy Dobrzany oraz mamy biorące udział w projekcie. Zaprezentowano również stroje uszyte na zajęciach oraz zrobioną biżuterię. Zaproszeni goście mogli spróbować rarytasów w postaci przystawek zrobionych przez mamy biorące udział w projekcie.

dziękujemy gościom za przybycie:
Pana Marszałka województwa Zachodniopomorskiego reprezentowała dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej pani Dorota Rybarska - Jarosz, Burmistrz Dobrzan pani Anna Gibas, Przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Zalewska, Radni gminy Dobrzany,
Prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Zygmunt Pyszkowski, Dyrektor Centrum Kultury w Suchaniu oraz członek Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie pani Olimpia Piątkowska, autorka plakatów pt.: "Do  zrozumienia", Sołtysi oraz członkowie Rad Sołeckich, wychowawcy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Mariola Misiek, Patrycja Grochalska, Katarzyna Stępnik, byli pracownicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci  z terenu Gminy Dobrzany, uczestnicy projektu, dzieci, młodzież oraz wszyscy mieszkańcy gminy Dobrzany.
"- nie ukrywam, iż  początek realizacji projektu był trudny. Zaczęliśmy w lipcu były to okres wakacji. Jednak w miarę upływu czasu szło nam coraz lepiej. W trakcie pokazu mody chcieliśmy zaprezentować nie tylko to co zostało zrealizowane w trakcie trwania projektu ale również to co dzieje się na co dzień w naszych placówkach  Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na terenie gminy Dobrzany. I myślę, że udało nam się to! Z mojej strony mogę zapewnić, że to na pewno nie ostatnia tego typu impreza oraz mam nadzieję, że zrealizujemy jeszcze wiele takich lub podobnych projektów. Muszę jednak dodać, że wszystko zależy od współpracy na linii władz samorządowych w Dobrzanach oraz Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci W Szczecinie. Mam nadzieję, że będzie to jeszcze lepsza współpraca, gdyż naprawdę warto!!! Chyba JUŻ to udowodniliśmy!!! "- mówi kierownik Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na terenie gminy Dobrzany oraz koordynator  projektu Roksana Janowicz.

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynieCIESZYNO - MIESZEWO - SIELSKO


 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

- PUNKT PRZEDSZKOLNY TPD W IŃSKU -


ODBYŁY SIĘ KOLEJNE PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKÓW:

PUNKT PRZEDSZKOLNY TPD W STARYCH BRYNKACH 

PRZEDSZKOLE TPD PRZY UL KOSYNIERÓW W SZCZECINIEZ przyjemnością informujemy o rozpoczęciu współpracy ze  Szczecińską szkołą mistrzów Danceclub, klubem założonym przez dwa mistrzowskie duety: Adrian Kopczyński & Magdalena Geldner i Szymon Kalinowski & Grażyna Grabicka. Ideą klubu jest stworzenie idealnych warunków dla tancerzy na każdym poziomie tanecznym. Prowadzący klub to aktywni zawodnicy reprezentujący nasz kraj na największych imprezach na świecie. Znając potrzeby tancerzy tworzą wyjątkowe miejsce, w którym każdy znajdzie to, czego potrzebuje: sala do ciągłej dyspozycji, regularne szkolenia z najlepszymi trenerami.!

Już niedługo będziemy realizowali pierwsze wspólne projekty !


 


 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W SUCHANIUW dniu 09.10.2015 w ramach promocji projektu "Nasze Kawiarenki ", koordynator projektu wraz z wychowawcami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wzięli udział w targach zorganizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim na  Wydziale Humanistycznym. Stoisko nasze cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród studentów oraz uczestników targów :)

IV ZJAZD ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I INICJATYW SPOŁECZNYCH NA RZECZ ADHD POLSKA W SZCZECINIE

9-10 PAŹDZIERNIK 2015r

KONCERT CHARYTATYWNY "ADHD Wyzwanie społecznie czy negacja?"Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

informuje,  że

w ramach programu współfinansowanego z środków Gminy Miasta Szczecin,

dotyczącego zapewnienia  specjalistycznego poradnictwa dla rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu
funkcji opiekuńczo-wychowawczej  zostały utworzone

dwa Punkty Konsultacyjne  przy ul. Jarowita 2 i ul. Kosynierów 16 w Szczecinie

ZOBACZ WIĘCEJ -> 


 

PROGRAM TARGÓW ->


PAPRYKARZ 2015

FESTIWAL MODELARSKI TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

Festiwal odbył się już po raz trzeci w Muzeum Techniki i Komunikacji przy ul. Niemierzyńskiej. Wystawę modeli można było oglądać 3 i 4 października 2015. Celem wydarzenia jest popularyzacja modelarstwa kartonowego i plastikowego.

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni, zrzeszenia, modelarnie oraz kluby z kraju, jak również z zagranicy. W czasie trwania Festiwalu został rozegrany konkurs modelarski. W 3 kategoriach wiekowych (młodzik do lat 13, junior do lat 18 oraz senior powyżej 18 lat) wyodrębniono następujące klasy konkursowe: modele kartonowe, plastikowe i modele freestylowe. Wręczono też Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Puchar Grand Prix Publiczności.

Dodatkowo oprócz regulaminowych kategorii modelarskich wyróżniono:
- konkurs modeli plastikowych - pojazdy wojskowe skala 1/35 oraz samoloty wojskowe skala 1/48 i 1/32,
- festiwal tematyczny dla modeli kartonowych pt. "Daleki Wschód 1938-45".

Paprykarz integruje środowiska modelarskie z różnych regionów kraju oraz zza granicy. Pozwala na wymianę doświadczeń związanych z modelarstwem oraz promocję Szczecina i naszego województwa.
W koncercie udział wezmą szczecińskie zespoły muzyczne, politycy i sportowcy, którzy wystąpią na rzecz podopiecznych Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży z ADHD TPD ZOR. Podczas koncertu zlicytujemy ufundowane nagrody, których dochód przekażemy na remont i wyposażenie sali do terapii Integracji Sensorycznej (SI) w siedzibie Koła i Placówki przy ul. Pocztowej 31-33 w Szczecinie.
Koncert realizujemy pod hasłem „ADHD Wyzwanie społeczne czy negacja?”, w ramach realizowanego projekty tematycznego z Fundacją Batorego, którego celem jest uruchomienie dialogu różnych środowisk zajmujących się dziećmi i młodzieżą z ADHD oraz przeciwdziałanie ich permanentnemu wykluczaniu społecznemu.

BILETY W CENIE: OD 10 ZŁ W FORMIE ZNACZKA TPD Każda dodatkowo wpłacona kwota przybliża nasz cel.

BILETY DO NABYCIA:
• W SIEDZIBIE KOŁA, UL.POCZTOWA 31-33 W SZCZECINIE (PN-PT GODZ.8.00 -12.00),
• ZAMÓWIENIE MAILEM Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
• BEZPOŚREDNIO PRZED KONCERTEM W KLUBIE KOSMOS


SZKOLENIE dla NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLI

- 19.09.2015r -

Dnia 19.09.2015r. w siedzibie Zarządu Głównego TPD ZOR w Szczecinie odbyło się kolejne, comiesięczne szkolenie dla nauczycieli Przedszkoli i Punktów Przedszkolnych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z terenu woj. zachodniopomorskiego. Szkolenie poprowadziła metodyk p. Ewa Mrówka, głównym tematem było planowanie pracy na nowy rok szkolny 2015/16.


 

ZOBACZ WIĘCEJ - >


 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ZOR w Szczecinie informuje, że rozpoczęła się AKCJA LATO 2015.

W tym roku na kolonie organizowane przez TPD ZOR w Szczecinie wyjedzie ok.380 dzieci z Miasta Szczecin i z terenu Województwa Zachodniopomorskiego.

Miasta i Gminy z których zostały zakwalifikowane dzieci na dwa turnusy kolonii w Rzeczce: Bierzwnik, Krzęcin, Recz (powiat choszczeński)  Bobolice, Polanów (powiat koszaliński); Nowe Warpno, Police (powiat policki), Stargard Szczeciński, Marianowo, Stara Dąbrowa (powiat stargardzki). Dodatkowo 2 turnusy w Kowarach i 1 turnus w Łukęcinie zostały dofinansowane z Miasta Szczecin. Do Łukęcina pojadą także dzieci i młodzież z gminy Police.

Dzieci i młodzież będą miały możliwość wyjazdu w niżej podanych terminach:

 • 4.07-17.07.2015 - Kowary I turnus
 • 18.07-31.07.2015 - Kowary II turnus
 • 14.07-23.07.2015 - Rzeczka I turnus

 • 24.07-02.08.2015 - Rzeczka II turnus

 • 30.07-12.08.2015 - Łukęcin

Na terenie Miasta Szczecin odbywają się również półkolonie, w Środowiskowych Ogniskach Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

 

 • ul. 9-Maja 17 - 03.08.2015 do 14.08.2015
 • ul. Strzałowska 7 - 13.07.2015 do 24.07.2015
 • ul. Pocztowa 31-33 - 06.07.2015 do 17.07.2015
 • ul. Potulicka 29 - 29.06.2015. do 10.07.2015
 • ul. Rymarska 46 - 27.07.2015 do 07.08.2015
 • ul. Jarowita 2 - 13.07.2015 do 24.07.2015

*wszystkich informacji dot. Akcji Lato 2015 udziela Biuro Zarządu TPD ZOR w Szczecinie pod nr tel. 91 43 45 128 

AWANS ZAWODOWY 2015

- 23 CZERWCA 2015 -

Dnia 23 czerwca 2015r. odbyły się awanse zawodowe na nauczyciela mianowanego i kontraktowego.
W komisjach obecni byli:
Zygmunt Pyszkowski – Prezes Zarządu, przewodniczący komisji,
Barbara Boraś – Bogumił – Wiceprezes Zarządu, członek Komisji
Ewa Mrówka – Metodyk ds. wychowania przedszkolnego TPD – członek komisji.
Dodatkowo w komisji na nauczyciela mianowanego byli:
Małgorzata Jabłońska – Członek Komisji Egzaminacyjnej,
Elżbieta Drapikowska - Członek Komisji Egzaminacyjnej,
Ilona Dawidziak – Specjalista w Wydziale Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Awans na stopień nauczyciela mianowanego - Dorota Sząber
Awans na stopień nauczyciela kontraktowego:
Katarzyna Dąbek,
Magdalena Białek,
Barbara Drozd,
Agata Miśkiewicz,
Elżbieta Czerwińska,
Maria Skórzewska,
Agnieszka Sala.
Wszystkim awansowanym serdecznie gratulujemy!


III ZJAZD OPP i INICJATYW SPOŁECZNYCH ADHD

III Zjazd OPP i Inicjatyw Społecznych ADHD 12-13 czerwca 2015r

w Szczecinie w ramach Programu Obywatele dla Demokracji

- Przeciwdziałanie Wykluczeniu

- ADHD wyzwanie społeczne czy negacja?


 

FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ TPD W IŃSKU


Dnia 11 czerwca 2015 odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ińsku. Na scenie Kina Morena wystąpiły dzieci z Punktu Przedszkolnego TPD w Dębicach oraz Przedszkoli TPD z Ińska, Cieszyna, Mieszewa i Sielska. Na uroczystości obecni byli: p. Barbara Boraś-Bogumił - Wiceprezes Zachodniopomorskiego TPD,  p.Ewa Mrówka - metodyk
Zachodniopomorskiego TPD, pracownik naukowy US.
Wszystkim gościom zaproszonym dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę, a dzieciom za wspaniałe występy.Duże podziękowania również dla Kina Morena za udostępnienie sali i pomoc przy organizacji Festiwalu.

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie 

FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ TPD

W KLINISKACH WIELKICH


Dnia 29 maja 2015 odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej Towarzystwa
Przyjaciół Dzieci w Kliniskach Wielkich. Na scenie Sali Edukacyjnej Nadleśnictwa Kliniska Wielkie wystąpiły
dzieci z Punktów Przedszkolnych TPD w Stawnie, Jarominie, Chomętowie oraz Przedszkole TPD w Kliniskach Wielkich. Na uroczystości obecni byli: p.
Zygmunt Pyszkowski - Prezes Zachodniopomorskiego TPD,  p.Ewa Mrówka - metodyk
Zachodniopomorskiego TPD, pracownik naukowy US.
Wszystkim gościom zaproszonym dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę,
a dzieciom za wspaniałe występy.Duże podziękowania również dla Nadleśnictwa Kliniska Wielkie za udostępnienie sali i pomoc przy organizacji
Festiwalu."Międzypokoleniowy model

wsparcia rodziny z problemem ADHD"

Teatr Kameralny w Szczecinie

Uroczyste rozpoczęcie projektu pt."Międzypokoleniowy model wsparcia rodziny z problemem ADHD".
Klimat Teatru Kameralnego, wspaniały spektakl w wykonaniu Michała Janickiego i Olgi Adamskiej
dodały gościom-uczestnikom energii i zapału do pracy w "oswajaniu niepoznanego".


  

PLATANY 2015

Po raz kolejny Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ZOR w Szczecinie wzięło udział w Wielkim Pikniku Pasji, czyli XIV Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI. Tegoroczne spotkanie odbyło się w niedzielę, 31 maja 2015 r., tradycyjnie na Jasnych Błoniach. Była to okazja do wymiany pomysłów, poglądów, doświadczeń i szansa na nawiązanie nowych kontaktów i partnerstw.


 

DZIEŃ DZIECKA 2015

KOŁO POMOCY DZIECIOM Z GOŚĆCEM PRZEWLEKLE POSTĘPUJĄCYM

W dniach 29.05 - 31.05.2015r., jak co roku dzieci z Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym wzięły udział w zorganizowanym Dniu Dziecka, w Łukęcinie. Tym razem towarzyszyły im dzieci ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD z Golczewa i Nowego Warpna. Dzieci brały udział w wielu grach, zabawach i konkursach, za które otrzymały piękne nagrody. 30 maja odbył się również wernisaż wystawy SPOJRZYJ wMORZE? Beaty Rolak, który uświetnił występ dzieci z ŚOW w Nowym Warpnie i Zespołu S5. Mimo pogody humor dopisał wszystkim uczestnikom.


 

Miło nam poinformować, że Pan Zygmunt Pyszkowski Prezes Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie został powołany przez Prezydenta Miasta Szczecin Piotra Krzystka w skład  kapituły przyznającej certyfikat MIEJSCA PRZYJAZNEGO RODZINIE


 

FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ TPD W SZCZECINIE

Dnia 22 maja 2015 odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej Towarzystwa
Przyjaciół Dzieci w Szczecinie. Na scenie Domu Kultury Słowianin wystąpiły
dzieci z Przedszkoli TPD mieszczących się przy ul. Kosynierów, Załomia -
Oś. Kasztanowe, oraz Punktów Przedszkolnych TPD w Szczecinie przy ul.
Ziemowita i w Policach przy ul. Bankowej. Na uroczystości obecni byli: p.
Zygmunt Pyszkowski - Prezes Zachodniopomorskiego TPD, p. Barbara
Boraś-Bogumił - Wiceprezes prezes Zachodniopomorskiego TPD, p. Jan Rosół -
Skarbnik Zachodniopomorskiego TPD, p.Ewa Mrówka - metodyk
Zachodniopomorskiego TPD, pracownik naukowy US.
Wszystkim gościom zaproszonym dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę,
a dzieciom za wspaniałe występy.Duże podziękowania również dla Dyrektora DK
Słowianin p. Jacka Janiaka za udostępnienie sali i pomoc przy organizacji
Festiwalu.

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie 


 

FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ TPD

- Stargard Szczeciński - II tura -


Dnia 15 maja 2015 miał miejsce podwójny Festiwal Piosenki Przedszkolnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Stargardzie Szczecińskim. Na scenie Stargardzkiego Domu Kultury Kolejarz wystąpiły dzieci w dwóch turach z Przedszkoli i Punktów Przedszkolnych TPD:

I tura: Przedszkole w Witkowie, Kluczewie, Grzędzicach, Sownie, Koszewie oraz Punktu Przedszkolnego w Rzeplinie.
II tura: Przedszkole w Wapnicy, Suchaniu, Pęzinie, Małkocinie oraz Punktu Przedszkolnego w Krąpielu.

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie
Festiwale otworzyli: Senator RP p. Sławomir Preiss, Prezes Zachodniopomorskiego TPD p. Zygmunt Pyszkowski i Wójt Gminy Stargard Szczeciński p. Kazimierz Szarżanowicz.
Na uroczystości obecni byli również Dyrektor Sanepidu w Stargardzie Szczecińskim - J. Paczewski, p.Ewa Mrówka - metodyk, pracownik naukowy US, z-ca Burmistrz Gminy Suchań - B. Dąbek, p.Justyna Wolska-Boniecka - współpracownik Posła na Sejm RP p. Zofii Ławrynowicz.
Wszystkim gościom zaproszonym dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę, a dzieciom za wspaniałe występy.
Duże podziękowania dla Domu Kultury Kolejarz za udostępnienie sali i miłą obsługę.

Festiwale honorowym patronatem objęli: Poseł na Sejm RP - Zofia Ławrynowicz, Prezydent Miasta Stargard Szczeciński - Sławomir Pajor, Burmistrz Gminy Suchań - Stanisława Bodnar.

FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ TPD

- Stargard Szczeciński - I tura - 

zobacz więcej ... ->


 

Festiwal Piosenki Przedszkolnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gryfinie

Dnia 08 maja 2015 odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gryfinie. Na scenie Gryfińskiego Domu Kultury wystąpiły dzieci z Punktów Przedszkolnych TPD w Daleszewie, Chwarstnicy, Sobiemyślu, Gardna i Starych Brynek. Festiwal otworzyli Wiceprezes Zachodniopomorskiego TPD p. Barbara Boraś - Bogumił i Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego TPD w Gryfinie p. Sławomir Fuks. Na uroczystości w imieniu Burmistrza Gminy Gryfino obecny był p.Grzegorz Jastrowicz - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych. Wszystkim gościom zaproszonym dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę, a dzieciom za wspaniałe występy.Duże podziękowania również dla Dyrektor GDK p. Marii Zalewskiej za udostępnienie sali.

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Są w przedszkolu dzieci, są w przedszkolu panie,

Są super zabawki i pyszne śniadanie.

A najlepsza grupa, chyba o tym wiecie,

to jest w Daleszewie - najlepsza na świecie!

Tańczą przedszkolacy, tak jak krakowiacy.

Każde dziecko Wam to powie, jak jest fajnie w TPD-owie.

Wszyscy uśmiechnięci, występem przejęci.

Tu gdzie zawsze słońce świeci - tu są Przyjaciele Dzieci!


 


 

WYSTAWA doZROZUMienia

Plakat Społeczny Beata Rolak

- Urząd Miasta Szczecin -


 


GRA MIEJSKA PITU PITU czyli GROSZ DO GROSZA

Gra miejska pn. PITU PITU czyli GROSZ DO GROSZA. Wydarzenie była nie tylko dobrą alternatywą dla mieszkańców miasta na spędzenie czasu z rodziną, znajomymi, przyjaciółmi, ale również możliwością poznania działalności Organizacji Pożytku Publicznego, które mieszczą się w naszym mieście. Gra organizowana była w ramach Kampanii Urzędu Miasta „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1%”. Punkt kontrolny w głównej siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ZOR w Szczecinie przy ul. Jarowita był jednym z kilku, gdzie uczestnicy gry mieli zadanie do wykonania. Wszyscy świetnie się bawili.


 

Skład Zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego
Towarzystwa Przyjaciół Dzieci


 

SPOTKANIE LIDERÓW I PRZEDSTAWICIELI OPP W RAMACH
„OGÓLNOPOLSKIEGO POROZUMIENIA ORGANIZACJI I INICJATYW DZIAŁAJĄCYCH NA RZECZ OSÓB Z ADHD”
10 – 11.04.2015 r, Szczecin


KAZIUKI NOWOWARPIEŃSKIE 2015


 

"Mobilny 1%"

"Mobilny 1%" - akcja zorganizowana
21.03.2015 pod CH Molo w ramach kampanii "Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy
1%". Udział w akcji wzięło Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD przy ul. Jarowita 2.


Szkolenie dla nauczycieli

Przedszkoli i Punktów Przedszkolnych TPD ZOR w Szczecinie


 

Światowy Dzień Zespołu Downa – święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego

Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji

Narodów Zjednoczonych.Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje

rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również

z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.Z tej okazji na całym świecie odbywają się

imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa,

propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.


Z okazji pierwszego Dnia Wiosny życzymy Wszystkim wielu słonecznych dni i spełnienia marzeń!!!


Arteterapia jako element terapii w placówkach wsparcia dziennego

- 19 marca 2015 - 

TRAMWAJ 1%

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ZOR w Szczecinie
w tym roku podczas jednej z akcji Kampanii 1% reprezentowało
Środowiskowe Ognisko Wychowawcze przy ul. 9 Maja w Szczecinie.
Uczestnicy akcji już od rana zachęcali mieszkańców Szczecina
do wsparcia działalności TPD. Każdy mieszkaniec Szczecina
będzie mógł dowiedzieć się o idei akcji oraz otrzymać ulotkę informacyjną.

Zobacz więcej:

24Kurier.pl ->

Radio Szczecin ->

TVP Szczecin -> Kronika 22:00, 13.03.15


 

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Miejsko-Gminnego TPD

12 marca 2015r. w Ośrodku Kultury i Sportu w Maszewie odbyło się Walne
Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Miejsko-Gminnego TPD.
Z okazji 95 lat istnienia TPD Ryszard Ferenc przygotował i zaprezentował
film oraz pokaz slajdów z działalności placówek TPD na terenie Maszewa.
Prezes Krystyna Ferenc wspomniała i podziękowała pierwszym
wychowawcom z Bielic - Ewie Opatowicz, Elżbiecie Bartczak
i Barbarze Kubat z ŚOW Maszewo, Grażynie Kubickiej z ŚOW Darż. W wyniku
wyborów Prezesem Oddziału M-G w Maszewie ponownie została wybrana Krystyna
Ferenc, V-ce prezesem – Barbara Kubat, sekretarzem – Łucja
Kotwicka, członkowie to Jolanta Szuflińska oraz Waldemar
Woźniak.

W spotkaniu udział wzięli Pani Jadwiga Ferensztajn - Burmistrz Maszewa,

Pan Zygmunt Pyszkowski - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego w Szczecinie, Pan Henryk Kozakowski - Przewodniczący Rady Miejskiej.

nie zabrakło też pierwszych wychowanków Ogniska TPD oraz ich rodziców. Legitymację członkowską Towarzystwa Przyjaciół Dzieci uroczyście wręczono Panu Zdzisławowi Modrzejewskiemu.
Nowo wybranemu Zarządowi Oddziału M-G w Maszewie życzymy dalszej owocnej
pracy. Pani Dyrektor OKiS, Ewie Stancel bardzo dziękujemy za
udostępnienie sali.


 


BAL KARNAWAŁOWY 2015

- KOŁO POMOCY DZIECIOM Z GOŚĆCEM PRZEWLEKLE POSTĘPUJĄCYM -

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies