Odsłon : 4202844

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

WARSZTATY MALARSKIE
W dniach od 16 sierpnia do 21 sierpnia 2010 r. w Szczecinie i w Benicach odbyły się warsztaty malarskie pt. „ Miasto dla wsi, wieś dla miasta”. W realizacji zadania brało udział 20 dzieci ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD przy ul. 9- Maja, Małkowskiego, Potulickiej w Szczecinie, które wyjechały na zajęcia do Benic gdzie malowały plener wiejski  oraz dzieci z Środowiskowego Ogniska Wychowawczego  TPD z Drzenina, Sadlna i Gardna, które przyjechały na warsztaty malarskie do Szczecina malować plener miejski). Warsztaty w Szczecinie prowadziła Pani mgr Teresa Tabor artysta plastyk natomiast w Benicach Pani Bożena Jorman. Dzieci podczas warsztatów poznawały różne ciekawe techniki malarskie  , uczyły się szkicować z natury, dobierać barwy, uczyły się malarstwa perspektywicznego.

Efektem warsztatów będzie zorganizowana wystawa prac wykonanych przez  dzieci w Szczecinie i Krąpielu.


WYSTAWA MALARSKA W SZCZECINIE

CZYLI I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MALARZEM

Od 15 listopada 2010 r. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie trwa wystawa prac dzieci, które brały udział w plenerze malarskim „Miasto dla wsi, wieś dla miasta” w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


 

WYSTAWA MALARSKA W KRĄPIELU CZYLI PĘDZLEM I FARBA MALOWANE..

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie w ramach realizacji projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich było współorganizatorem warsztatów malarskich dla dzieci ze świetlic środowiskowych pt; ,,Ale frajda na zajęciach…” 22 października 2010 r . w świetlicy w Krąpielu odbyło się oficjalne otwarcie prac malarskich dzieci, które brały udział w tamach w/w projektu. Na wernisażu wystawiono 13 prac. Motywem przewodnim był temat ,, miasto wsi, wieś miastu” np.; dzieci z ogniska w Gryfinie malowały pejzaże miasta Szczecina. Prace malowane były przez dzieci w wieku od 9-13 lat.

Wszystkie prace spotkały się z dużym uznaniem dla małych artystów. Na wystawie swoja obecnością zaszczyciło nas wiele znamienitych gości. Wernisaż urozmaicił nam pokaz tańca towarzyskiego przez grupę tancerzy z klubu tanecznego w Szczecinie, występ Eweliny Ozimkiewicz oraz solistki zespoły Top-Dence Edyty Paseli. Całość spotkania uwieńczony był słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie oraz podziękowania ślemy Pani Joannie Tomczak z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzwonowe za użyczenie sztalug malarskich.

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies