Odsłon : 2979289

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Sadlno Niechorze

WYCIECZKA DO SZCZECINA


FERIE 2013 :)

W dniu 28.01.2013 roku wszystkie dzieci ze Środowiskowego Ogniska
Wychowawczego w Sadlnie spędziły miłe chwile na lodowisku w ośrodku
wypoczynkowym Sandra w Pogorzelicy.

Tak dzieci  rozpoczęły zimowe ferie 2013.


 

Dzień Dziecka

Dzień 1 czerwca w Trzebiatowie to nie tylko święto dzieci, ale również święto naszej trzebiatowskiej jednostki. Z tej to okazji dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Sadlnie zostały zaproszone przez organizatora Dowódcę Jednostki  i Kierownika Klubu Garnizonowego w Trzebiatowie na piknik zorganizowany z tej okazji. Dla dzieci był to festyn, na który było wiele atrakcji począwszy od skazańców dmuchawców poprzez żyroskop, wojskowy mini tor przeszkód, napoje i grill pełen kiełbasek, karkówki, boczku i kaszanki, z którego nieodpłatnie dzieci mogły korzystać. Dopełnieniem było wiele konkursów, w których dzieci brały udział i wygrywały cenne nagrody ufundowane przez organizatora. O oprawę muzyczną całej imprezy zadbał zespół muzyczny „Błyski”. Festyn został zorganizowany w grodzie Piastów w Chełmie Gryfickim  do którego organizator przewiózł nas busami. Jak wspaniale się bawiliśmy przedstawiają zdjęcia.

Teraz czeka nas jeszcze jedna uroczystość 10 czerwca w Sadlnie piknik rodzinny z okazji Dnia Matki, Ojca i dziecka.


Maj 2012

Tak wyglądała sala i korytarz przed malowaniem, w trakcie malowania.


Luty 2012

NASZE BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

W dniu 23 lutego 2012 roku dzieci i młodzież ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Sadlnie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach edukacyjnych.  Naszymi gośćmi byli przedstawiciele Straży Miejskiej w Trzebiatowie, którzy przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze w ramach programu „Bezpieczne miasto”. Bardzo ważne jest to, aby uświadamiać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o potencjalnym niebezpieczeństwie na drodze, nawet przechodząc na pasach lub na zielonym świetle. Nawet, gdy jedna osoba poprawnie porusza się po drodze, to istnieje zagrożenie, ponieważ inna może nie przestrzegać zasad i reguł społecznie przyjętych.

Panowie przekazali podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze oraz przypomnieli o konieczności segregacji śmieci w naszych gospodarstwach domowych. Dzieci okazały duże zainteresowanie, wypowiadały się na temat zasad bezpieczeństwa oraz zadawały wiele pytań z nim związanych.

Na koniec spotkania goście rozdali dzieciom znaczki  i kamizelki odblaskowe.


Styczeń 2012

Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To była dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Tego dnia pamiętaliśmy o złożeniu im życzeń. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość.

W dniu 22 stycznia 2012 roku w świetlicy Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Sadlnie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po przywitaniu zaproszonych gości, dzieci zaprezentowały swój program artystyczny. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wielką przyjemność sprawiły Babciom  i Dziadkom drobne upominki w postaci laurek i własnoręcznie wykonanych świeczników, wręczone przez wnuków. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie, których mogliśmy podzielić się wrażeniami.
Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu i bliższego poznania się.

Bal Karnawałowy

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci.

W dniu 21.01.2012 roku w świetlicy Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Sadlnie odbył się „Wielki Bal Karnawałowy”. Na bal zaprosiliśmy wszystkie dzieci mieszkające w naszej wiosce. Warunkiem udziału było przebranie się i wykonanie na konkurs oryginalnej maski karnawałowej. Dzieci  wystąpiły  w  pięknych  strojach  przygotowanych specjalnie na tę okazję przez  rodziców. Dzieci chętnie bawiły się przy ulubionych przebojach i brały udział w organizowanych konkursach. Wrażeniami   z   balu dzieci   długo  dzieliły  się ze  swoimi rodzicami…

Strażacy w Sadlnie

17 stycznia br. w świetlicy ŚOW w Sadlnie odbył się pokaz Straży Pożarnej z Trzebiatowa dla dzieci i młodzieży. Strażacy zapoznali uczestników z podstawowym przeszkoleniem w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zagrożeń pożarowych.

Dzieci i młodzież z Sadlna chętnie uczestniczyła w ćwiczeniach praktycznych podtrzymujących funkcje życiowe: wiedzą już jak skutecznie pomóc osobie poszkodowanej, jak ułożyć osobę w pozycji bezpiecznej ustalonej, ile ucisków i gdzie należy wykonać, aby podtrzymać akcję serca.

Druhowie zaprezentowali stroje bojowe wraz z oprzyrządowaniem, zwrócili uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, których należy bezwzględnie przestrzegać w czasie zabaw, jazdy na rowerze oraz na drodze do szkoły  Strażacy zbadali również poziom CO2 - cichego zabójcy i wyczulili jak rozpoznać objawy zatrucia.

Przez dwie godziny pełne nowych informacji i tych utrwalonych (np. o numerach alarmowych) nie było czasu na nudę. Krótki konkurs sprawdzający wiedzę na zakończenie i małe słodkie nagrody oraz kamizelki odblaskowe były uwieńczeniem spotkania. Ogromną przyjemność dzieciom sprawiła możliwość poznania sprzętu gaśniczego, puszczenie wody z węża strażackiego i wiele pytań, na które dzieci uzyskały odpowiedzi.

 


 

Grudzień 2011

Na zdjęciach próba  z panią Małgosią programu artystycznego dla mikołaja, podczas wykonywania upominków (odlewy z gipsu i malowanie ich) na końcu efekty naszej pracy oraz wykonane przez nas kartki świąteczne, które rozesłaliśmy do naszych sponsorów, opiekunów i zaprzyjaźnionych placówek


2010

Przed świętami otrzymaliśmy od sponsora ogromnego zająca wielkanocnego i akcesoria potrzebne do pomalowania.

Zobaczcie efekty naszej pracy :)

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin