Odsłon : 4360086

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze w Starych Brynkach


Grudzień z Fundacją Tesco Dzieciom

"Świątecznym, zdrowym krokiem ..."


Listopad z Fundacją Tesco Dzieciom

"Żywieniowy trójkąt

-piramida zdrowego żywienia".

 


Odwiedziny niecodziennych gości

ze Stowarzyszenia "Motocykliści Dla Dzieci"

w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym

w Starych Brynkach.


 

MALI WOLONTARIUSZE

Przedszkolaki oraz dzieci z Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD włączyły się w akcję charytatywną na rzecz Piotrusia Wróbla, rocznego chłopca, mieszkańca gminy Gryfino, który walczy z nowotworem, jaki zaatakował jego oczy.Charytatywna i spontaniczna akcja zorganizowana została przez sołectwo Stare Brynki oraz Świetlicę Wiejską. Dzieci i ich rodzice oprócz zbiórki nakrętek współorganizowały kiermasz wielkanocny oraz loterię fantową. Serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie Pani Joannie Kołodziejczyk, Pani Agacie Knapik, Pani Natalii Kołodziejczyk, Pani Mirosławie Kozłowskiej, Pani Andżelice Kwiatkowskiej oraz Pani Katarzynie Kozłowskiej.
Mieszkańcy Starych Brynek zebrali ponad 1800zł


 

BAL DOBRYCH STWORKÓW

31 października odbył się Bal Dobrych Stworków zorganizowany przez Ognisko Przedszkolne oraz Świetlice Środowiskową w Starych Brynkach. Podczas balu zachodziły niespotykane zjawiska: "zwykłe" dzieci zamieniały się w niezwykłe,barwne dobre stworki, posiadły moc latania na miotle a także zamieniały się w egipskie mumie. Dzieci, rodzice oraz organizatorzy wyszli z balu z uśmiechem na twarzach.


 

"FESTYN RODZINNY"

W minioną sobotę odbył się „Festyn Rodzinny” w Świetlicy w Starych Brynkach. Święto to weszło już do tradycji wsi, ponieważ organizowane jest już od pięciu lat. Uczestnicy imprezy mogli podziwiać naszych malusińskich podczas występów tanecznych oraz wokalnych. Była też loteria fantowa, malowanie twarzy, stoisko z biżuterią ręcznie robioną, a także możliwość przejażki motorem - ścigaczem. Właściciel miejscowego sklepu ufundował lody dla dzieci. Po zakończeniu części dla dzieci i młodzieży przyszedł czas na zabawę dla dorosłych przy dźwiękach zespołu „Miraż” do godzin rannych.

Wspólny wysiłek organizatorów został wynagrodzony zadowoleniem na twarzach bawiących się mieszkańców wsi i okolicy.

  

FERIE 2013

W świetlicy odbyło się wiele ciekawych zajęć oraz spotkań z zaproszonymi gośćmi.

Podczas ferii dzieci poznały nową technikę wiklinę papierową, spotkały się z przedstawicielami gryfińskiej policji, którzy opowiadali o bezpieczeństwie podczas ferii i zagrożeniach czyhających w internecie, chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe znaczki oraz ulotki z dobrymi radami. Odbył się również turniej tenisa stołowego i gry w uno, a także warsztaty z filcowania, przeprowadzone przez Panią Elę Kasprzyk, za co serdecznie dziękujemy. Dzieci miały możliwość zapoznać się z nową i jak się okazało bardzo ciekawą techniką. Wykonały etui na telefon bądź kosmetyczkę. Była też zabawa z mikrofonem, czyli karaoke oraz wyjazd na bal karnawałowy do świetlicy Zagroda w Daleszewie. Uczestnicy mieli tez okazję wykazać swoje zdolności kulinarne piekąc ciasteczka, fotograficzne - fotografując swoją okolicę. Na podstawie fotografii dzieci zrobiły prace plastyczne  ukazujące uroki ich miejscowości, które udekorowały naszą świetlicę. Pojechaliśmy także do kina Gryf na film w 3D pt. Zambezia. Ferie zakończyliśmy wyjazdem do GDK-u na spektakl krakowskiego teatru Art.-Re pt. Śpiąca królewna.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy zapewnili nam transport podczas wyjazdów do kina, na bal karnawałowy oraz na spektakl. 

 

JASEŁKA W NASZYM OGNISKU...


Dnia 21.12.2012r. w naszej świetlicy

odbyły się jasełka pt "Hanna z Betlejem".

Miały one ukazać scenkę narodzin Jezusa. Na scenie brało udział
wielu "aktorów". Oglądali to rodzice oraz zaproszeni goście. Publiczność na
nowo mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do
schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się
przenocować w stajni. Natomiast dzieci przede wszystkim "zaistniały" w swoim
własnym środowisku, miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także
możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Dla swoich rodziców oraz zaproszonych gości dzieci własnoręcznie udekorowały
słodkie piernikowe choinki, które wręczyły po występie.ANDRZEJKI 2012 :)

  

Dnia 14.06.2012 dzieci ze świetlicy wraz z przedszkolakami pojechały do gospodarstwa agroturystycznego w Smętowicach. Na dzieci na miejscu czekało wiele atrakcji min.: strusie, alpaki, kangury, kozy, kucyki, osioł, pawie, czarny łabędź oraz wszelkiego rodzaju drób. Ponadto dzieci miło spędziły czas na placu zabaw gdzie była trampolina, dmuchana zjeżdżalnia oraz przejażdżka bryczką, a także kiełbaski z grila. Dzieci wróciły bardzo zadowolone.

 


 

Wycieczka do Łukęcina

  

kiermasz wielkanocny

 


 

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies