Odsłon : 4198358

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

 

 

 

 

Z dniem 31.12.2012 r. zakończyła się realizacja projektu Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.  Wszystkim realizatorom zadania dziękuję za zaangażowanie w realizację zadań i osiągnięcie zakładanych rezultatów, Rodzicom za udział w działaniach projektowych. Po zakończeniu projektu zajęcia w Punkcie Przedszkolnym TPD   w Cieszynie są kontynuowane.

Z wyrazami szacunku

Koordynator projektu

Marta Kępka

  

Ostatnie słoneczne dni Uśmiech

Przedszkolaki z  Klubu Malucha Kubuś i Przyjaciele wybrały się na spacer nad jezioro. Pani Basia przygotowała dla dzieci wiele atrakcji min.:  szukanie skarbów jesieni, konkursy, gimnastykę na powietrzu. Na koniec dzieci mogły upiec pyszną kiełbaskę przy ognisku. Zabawa była świetna, dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki.

 

  

 

Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Cieszynie dnia 28.09.2012 r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Projektu pn.: " Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele"  uczestniczyły w przedstawieniu pt.: " Słoń", który odbył się w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Przedstawienie rozpoczęło się spotkaniem z policjantami i rozmową na temat "Bezpieczeństwa". Dzieci wróciły z teatru bardzo podekscytowane i przejęte historią słonia Ignacego.

 

  

Wakacje w Punkcie Przedszkolnym "Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele"

  

01 czerwca 2012 w Punkcie Przedszkolnym "Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele" odbył się Dzień Dziecka. Mali goście przybyli wraz z rodzicami. Na dzieci czekało dużo atrakcji : pięknie przystrojona sala, malowanie twarzy, gry, zabawy, konkursy oraz mini dyskoteka. Dla każdego malucha przygotowany był upominek oraz poczęstunek dla dzieci i ich rodziców. Grill i słodki poczęstunek. Zabawa była bardzo udana. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz Panu Sołtysowi za pomoc w organizacji tego wesołego święta.

 

  

28 maja 2012 w Punkcie Przedszkolnym "Klub malucha Kubuś i Przyjaciele" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.  Dzieci przygotowały dla rodziców program artystyczny oraz laurki. Piosenki, które dzieci zaśpiewały wykonywane były również na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Stargardzie Szczecińskim. Po oficjalnej części dzieci zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek.

 uczyliśmy się również gotowania Uśmiech

 

  

Kolejne zajęcia  pedagogiczne z rodzicami w Cieszynie odbyły się 16.03.2012 r.

Tematem spotkania było: "Jak dać dziecku dobry start emocjonalny

w dorosłe życie oraz zasady równości szans i płci". 

22 marca 2012 przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego TPD w Cieszynie "Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele" przywitały pierwszy dzień wiosny.  Główną atrakcją było pożegnanie zimy poprzez spalenie Marzanny, ognisko, pieczenie kiełbasek oraz przejażdżka na kucyku "Czarna". Zabawa była doskonała, pogoda dopisała, a dzieci wraz z rodzicami bawiły się świetnie.

 

 27 lutego 2012 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Projektu pt." Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele" odbyły się  zajęcia pedagogiczne z rodzicami dzieci z Punktu Przedszkolnego w Cieszynie. Tematem spotkania było: Komunikacja językowa dziecka przedszkolnego oraz zasady współpracy z logopedą.

  

Podczas ferii nasze przedszkolaki brały czynny udział w sprzątaniu
Cieszyna. Pomagaliśmy starszej młodzieży w zbieraniu papierków,
dostaliśmy od Pana sołtysa rękawiczki oraz worki, a po skończonej
pracy w nagrodę po pysznej czekoladzie.

  

Dzięki uprzejmości Pani dyrektor Barbary Franczuk z Publicznego
Przedszkola im. "Króla Lwa" w Węgorzynie nasze małe słoneczka mogły
oglądać przedstawienie "Królewna na ziarnku grochu", a także podziwiały
i słuchały występu filharmonii oraz oglądaliśmy bajkę pt. "Delfin Plum"W dniu 30.01.2011 odbył się u Nas w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. 

Bal Karnawałowy

W dniu 01.02.2012 dzieci z Punktu Przedszkolnego TPD w Cieszynie
bawiły się na balu karnawałowym wspólnie z dziećmi z Publicznego
Przedszkola im. Króla Lwa w Węgorzynie. Na bal zostaliśmy zaproszeni
przez Panią Barbarę Franczuk - dyrektorkę Przedszkola w Węgorzynie.

  

Projekt: Klub Malucha Kubuś i Przyjaciele

Projektodawca: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Zachodniopomorski Oddział Regionalny

Ul. Jarowita 2, 70-501 Szczecin

Tel. 91 43 45 128, fax. 91 48 84 201

 

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies