Odsłon : 4368680

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj EmailŚrodowy tj.18.11.2015r wieczór w miejscowości Kozy w gminie Dobrzany był bardzo wyjątkowy, ponieważ odbył się pokaz mody "Cztery pory roku", który był podsumowaniem projektu pt.: " Nasze kawiarenki ". Projekt był realizowany na terenie  gminy Dobrzany w trzech placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci :w Kozach, Błotnie oraz Bytowie. Szczególnie chciałabym podkreślić, iż projekt był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie oaz Urząd Gminy  Dobrzany.
Zajęcia skierowane były do rodziców i miały formę warsztatów. Rodzice uczestniczący w projekcie mogli wymieniać się doświadczeniami oraz pogłębiać swoja wiedzę dotyczącą wychowania dzieci w trakcie zajęć z psychologiem panem Henrykiem  Zabrockim,  mogły aktywnie spędzać czas na zajęciach fitness prowadzonych przez trenerkę personalną panią Martę Ulewicz, a także poszerzać wiedzę  z zakresu zdrowego trybu życia i odżywiania z panią Małgorzatą Malugą, odprężyć się na warsztatach rękodzielnictwa pod okiem pani Małgorzaty Antoniak-Sumery i oczywiście zasięgnąć porad w zakresie rynku pracy u doradcy zawodowego pani Liliany Miszteli.

W pokazie mody zaprezentowały się dzieci ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z terenu Gminy Dobrzany oraz mamy biorące udział w projekcie. Zaprezentowano również stroje uszyte na zajęciach oraz zrobioną biżuterię. Zaproszeni goście mogli spróbować rarytasów w postaci przystawek zrobionych przez mamy biorące udział w projekcie.

dziękujemy gościom za przybycie:
Pana Marszałka województwa Zachodniopomorskiego reprezentowała dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej pani Dorota Rybarska - Jarosz, Burmistrz Dobrzan pani Anna Gibas, Przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Zalewska, Radni gminy Dobrzany,
Prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Zygmunt Pyszkowski, Dyrektor Centrum Kultury w Suchaniu oraz członek Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie pani Olimpia Piątkowska, autorka plakatów pt.: "Do  zrozumienia", Sołtysi oraz członkowie Rad Sołeckich, wychowawcy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Mariola Misiek, Patrycja Grochalska, Katarzyna Stępnik, byli pracownicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci  z terenu Gminy Dobrzany, uczestnicy projektu, dzieci, młodzież oraz wszyscy mieszkańcy gminy Dobrzany.
"- nie ukrywam, iż  początek realizacji projektu był trudny. Zaczęliśmy w lipcu były to okres wakacji. Jednak w miarę upływu czasu szło nam coraz lepiej. W trakcie pokazu mody chcieliśmy zaprezentować nie tylko to co zostało zrealizowane w trakcie trwania projektu ale również to co dzieje się na co dzień w naszych placówkach  Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na terenie gminy Dobrzany. I myślę, że udało nam się to! Z mojej strony mogę zapewnić, że to na pewno nie ostatnia tego typu impreza oraz mam nadzieję, że zrealizujemy jeszcze wiele takich lub podobnych projektów. Muszę jednak dodać, że wszystko zależy od współpracy na linii władz samorządowych w Dobrzanach oraz Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci W Szczecinie. Mam nadzieję, że będzie to jeszcze lepsza współpraca, gdyż naprawdę warto!!! Chyba JUŻ to udowodniliśmy!!! "- mówi kierownik Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na terenie gminy Dobrzany oraz koordynator  projektu Roksana Janowicz.

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie


 

Zajęcia w Bytowie - tworzenie biżuterii


Zajęcia rękodzielnicze dla dzieci :)


DIETETYK


WARSZTATY KAWIARENEK


ZAJĘCIA FITNESS


KULINARNE KAWIARENKI


 

PRZYRZĄDZAMY DIETETYCZNE RARYTASY !!!


WARSZTATY KRAWIECKIE


W dniu 09.10.2015 w ramach promocji projektu "Nasze Kawiarenki ", koordynator projektu wraz z wychowawcami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wzięli udział w targach zorganizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim na  Wydziale Humanistycznym. Stoisko nasze cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród studentów oraz uczestników targów :)


Kolejny tydzień w naszych kawiarenkach minął bardzo smakowicie .To zasługa nie tylko naszej pani dietetyk Małgosi Maludze i jej cudownych przepisów ale także uczestników, którzy pilnie się uczą a ich  zaangażowanie dosłownie czuć w tych smakowitych naleśnikach i ich nadzieniu. Ale żeby nie było, nad zrzuceniem zbędnych kalorii  czuwa oczywiści nasza pani trener Marta Ulewicz i także na zajęciach  fitness, uczestniczki nie miały wyjścia musiały je spalić:) ale czego nie robi się dla ZDROWIA!!!!!


ZAJĘCIA Z DIETETYKIEM W BYTOWIEDIETETYKI C.D.
DIETETYK - BYTOWO


ZAJĘCIA FITNESS Z ELEMENTAMI DIETETYKI
WARSZTATY DLA DZIECI

- SAŁATKA OWOCOWA -ZAJĘCIA FITNESS
PRZY MASZYNIE...

- WARSZTATY KRAWIECKIE W BYTOWIE -


GOTOWANIE NA ZDROWYCH ZASADACH

- WARSZTATY KULINARNO-DIETETYCZNE -WARSZTATY z PSYCHOLOGIEM i ZAJĘCIA FITNESS


NASZE ZAJĘCIA
W ubiegłym tygodniu odbyły się w naszych kawiarenkach kolejne spotkania, tym razem z dietetykiem,trenerem personalnym oraz z panią krawcową.

Atmosfera była wspaniała i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za bardzo aktywny udział w zajęciach.


HARMONOGRAM ZAJĘĆ w "NASZYCH KAWIARENKACH"
- WRZESIEŃ 2015 r –

HARMONOGRAM IX.2015r.


HARMONOGRAM ZAJĘĆ w "NASZYCH KAWIARENKACH"
- SIERPIEŃ 2015 r –

HARMONOGRAM VIII.2015r.


Odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego i TPD na terenie  gminy Dobrzany w takich miejscowościach jak: KOZY, BŁOTNO, BYTOWO. zajęcia organizacyjne poprowadziła Roksana Janowicz - koordynator projektu, odbyły się także zajęcia z psychologiem Henrykiem Zabrodzkim oraz zajęci fitness- zdrowy kręgosłup, które poprowadziła Marta Ulewicz. Atmosfera była super dziękujemy wszystkim uczestnikom. Ewentualnie jeszcze coś od siebie niech pani doda. Jak tylko dostanę zdjęcia to je pani prześlę może nawet dziś pozdrawiam:)jęci fitness- zdrowy kręgosłup, które poprowadziła Marta Ulewicz. Atmosfera była super dziękujemy wszystkim uczestnikom.Projekt realizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Szczecinie i Urząd Marszałkowski na terenie Gminy Dobrzany.

Tytuł projektu: "Nasze Kawiarenki"

Miejscowości w których odbędą się zajęcia to:

  • Kozy,
  • Błotno,
  • Bytowo.Zajęcia skierowane głównie do rodziców i ich dzieci.W ramach zajęć odbędą się spotkania z:

  • psychologiem,
  • dietetykiem,
  • doradcą zawodowym,
  • trenerem personalnym,
  • krawcową.

Uczestnicy wezmą również udział w warsztatach kulinarnych i rękodzielnictwa (tworzenie biżuterii).


Projekt: „NASZE KAWIARENKI” realizowany jest na terenie Gminy Dobrzany , powiat Stargard Szczeciński, od 01.07.2015r. do 30.11.2015.

Celem projektu jest utworzenie miejsc przyjaznych Rodzicom z małymi dziećmi, reintegracji społeczno-zawodowej mieszkańców, oraz aktywizacji kobiet powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka  - w miejscach, gdzie Rodzice będą mogli brać udział w zajęciach, a dzieci w tym czasie powierzyć opiece wyspecjalizowanemu personelowi.
Projekt przebiegać będzie w formie warsztatów – spotkań dla rodziców. Rodzice będą mogli spotkać się w kawiarenkach, wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami. Będą też mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach, gdzie będą pogłębiali wiedzę z zakresu psychologiczno - doradczego dotyczącego wychowania dzieci. Poznają zasady oraz techniki zdrowego odżywiania i przygotowywania potraw. Nabędą umiejętności krawieckie, przydatne do szycia przedmiotów wyposażenia wnętrz, prostych ubranek dla dzieci itp. Poznają również warsztat tworzenia biżuterii. Zadbają o lepsze samopoczucie i zdrowy kręgosłup podczas zajęć „Zdrowe ciało” wpływających na poprawę sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej i wydolności organizmu. Ponadto przewiduje się zajęcia z doradcą zawodowym ułatwiające powrót na rynek pracy.
Program skierowany będzie dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, znajdujących się w szczególnie niekorzystnym położeniu na rynku pracy. Łącznie przewiduje się udział do 36 uczestników.
Podczas  zajęć dla rodziców dzieci będą miały zapewnioną fachową opiekę.

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies