Odsłon : 4360044

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

Przedszkole Słoneczko w Mieszewie


23 grudnia w Niepublicznym Przedszkolu TPD w Mieszewie

odbyło się przedstawienie jasełkowe.

Goście licznie przybyli na zaproszenie małych aktorów,

którzy spisali się na medal.


 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


 


 

Zobacz więcej ->


 

ROCZEK PRZEDSZKOLNY ZAKOŃCZONY


Czerwiec 2013 r. to czas na koniec roku szkolnego. Uroczyste zakończenie miało i miejsce w Punkcie Przedszkolnym TPD w Mieszewie. Przedszkolaki wystąpiły w programie artystycznym: recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami. Na pamiątkę  otrzymali od przedszkola pamiątkowy dyplom i książkę oraz drobne upominki. W ramach zakończenia przedszkola dzieci wzięły udział w wycieczce nad morze do Kołobrzegu, która odbyła się na początku lipca. Na miejsce dotarliśmy pociągiem,co było już dla dzieci dużą radością. Na miejscu dzieci skorzystały z morskich kąpieli,po czym udaliśmy się na obiad. Nie zabrakło również innych przyjemności jak lody czy kulki. Był to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych chwil. Dziękujemy wszystkim,którzy przyczynili się, aby zakończenie roku przedszkolnego (wycieczka) było wyjątkowe.


DZIEŃ DZIECKA

Dnia 31.05.2013r w naszym przedszkolu odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Był to dzień pełen muzyki, tańców, śpiewów, konkursów, występów i wielu innych atrakcji. Tego dnia rodzice wcielili się w rolę dzieci i przedstawili wyjątkową inscenizację, która była połączeniem wielu znanych wierszy i płynących morałów. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami i Paniami świetnie się bawiły,  co widać było po radosnych uśmiechach na twarzach. Zabawa trwała długo i wesoło przy muzyce, były też konkursy oraz gry zespołowe. W trakcie imprezy nasi rodzice wraz z Paniami z przedszkola wystąpiły na scenie w kolorowych strojach i specjalnie dla dzieci zatańczyły i zaśpiewały w rytmie znanych przebojów, a dzieci były zachwycone. Nie zabrakło również takich atrakcji jak przejażdżka konna, zabawy na dmuchańcu, pieczonych kiełbasek, zimnych lodów, pysznych smakołyków. Na koniec imprezy wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe złote medale. W naszym przedszkolu nie tylko rodzice wiedzą co to dobra zabawa, bo ksiądz rapuje, policjantka robi za konika  i nikomu uśmiech z twarzy nie znika. Cieszymy się, że impreza się udała, pogoda dopisała, a co najważniejsze – dzieci były zachwycone. To, jak wspaniale się wszyscy bawili z nami, ilustrują pamiątkowe zdjęcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bawili się z nami, jak też tym, którzy sprawili, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.DZIEŃ MATKI


Dnia 27 maja przedszkolaki przywitały swoje Mamy piosenką z okazji ich święta. Jednak w pudełku zamiast prezentów znalazł się list od Krasnala Psotnika, którego treść zawierała zadania jakie miały wykonać wraz z mamami w celu odnalezienia prezentów. Zadania znajdowały się pod ponumerowanymi chorągiewkami. Dzieci wraz z mamami musiały wykonać poszczególne zadania. Po dotarciu na metę okazało się, że prezenty wróciły na miejsce. Wspólny szlak, który  przebyły przedszkolaki z mamami sprawił wszystkim wiele dobrej zabawy i pozytywnych przeżyć, które na długo pozostaną w naszych sercach. Był to nietypowy i wyjątkowy Dzień Mamy.PRZEDSZKOLAKI W ROLI POLICJANTÓW

09.05.2013 r w Mieszewie miały miejsce niecodzienne kontrole drogowe. Zatrzymywani kierowcy poddawani byli sprawdzeniom przez przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego TPD, którzy wspólnie z policjantem ruchu drogowego mierzyli prędkość w terenie zabudowanym, a także badali kierowców urządzeniem alcoblow na trzeźwość. Miłym zaskoczeniem dla kierowców zatrzymywanych pojazdów był widok przedszkolaka, który wspólnie z policjantem dokonuje kontroli drogowej. Dzieci nagradzały dobrych kierowców pysznym ciachem, natomiast tych, którzy popełniali wykroczenia w ruchu drogowym

obdarowywali kwaśną cytrynką, którą kierujący musiał zjeść jako formę kary za nieprawidłową jazdę. Kierujący pomimo tego, że krzywili się strasznie to ta forma kary znacznie bardziej podobała im się od nakładanych mandatów i jak sami mówili na pewno tak miły widok kontrolującego przedszkolaka na dłużej zapadnie w ich pamięci i będzie przypominał o przestrzeganiu obowiązujących przepisów. Dzieci z wielką sumiennością podeszli do wykonywanych czynności. Udział i możliwość wcielenia się w rolę policjanta sprawił im wiele radości. Takie wspólne akcje przedszkolaków z policjantami są dobrym przykładem na szerzenie działań profilaktycznych i pokazanie najmłodszym jak istotnym elementem jest bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.DZIEŃ ZIEMI !!!

22.04.2013r obchodziliśmy światowy Dzień Ziemi .

Z tej okazji przygotowaliśmy transparent z hasłem ”DBAJ O ZIEMIĘ,TO NASZ DOM”,

po czym przemaszerowaliśmy po wiosce z transparentem.

Celem było krzewienie kultury i postawy ekologicznej naszych przedszkolaków

i uświadomienie im problemów związanych z ekologią.

Cała akcja dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.ZIMIE SIĘ NIE DAMY, WIOSNĘ POWITAMY!!!

21 marca 2013 obchodziliśmy w naszym przedszkolu PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

Nawet aura zimowa nam w tym nie przeszkodziła :)

Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego TPD w Mieszewie wykonały Marzannę - symbol zimy i wesołym, barwnym korowodem przeszły przez wioskę,  by powitać WIOSNĘ. Aby tradycji stało się zadość po przemarszu kukła została uroczyście pożegnana - utopiona przy śpiewie wiosennych piosenek. Pa, pa zimo! Nie zabrakło także pierwszych pieczonych kiełbasek na ognisku i doskonałej zabawy.


ZABAWY Z WODZIREJEM !!!


Dnia 13.03.2013 do naszego przedszkola zawitał wodzirej. Było mnóstwo dobrej zabawy, nie zabrakło zagadek i konkursów. Na koniec dzieci mogły wykonać profesjonalne zdjęcia. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.Z BEZPIECZEŃSTWEM ZA PAN BRAT :)


Dnia 15 lutego nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście a mianowicie policjantka wspólnie z pracownikiem Państwowej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej oraz strażnikiem miejskim z Węgorzyna.W trakcie tego spotkania wspólnie z „Gryfusiem” omówione zostały zasady bezpieczeństwa dotyczące prawidłowego przejścia przez jezdnię. Przypomniano także maluchom o konieczności korzystania w trakcie podróży samochodem z fotelików bezpieczeństwa. Dzieci doskonale radziły sobie nawet z najtrudniejszymi pytaniami. Nie obca była im także znajomość numerów alarmowych. W dalszej części tej wizyty pracownik PSSE w Łobzie z racji panującej grypy omówiła objawy oraz wyjaśniła przedszkolakom co należy robić, aby uchronić się przed grypą. Na koniec tego spotkania dzieci mogły zobaczyć atrybuty pracy policjanta i strażnika miejskiego, a w nagrodę za czynny udział w prelekcji  otrzymały Elementarze Gryfusia. Dzieci w podziękowaniu za miłe spotkanie wręczyły gościom własnoręcznie przygotowane upominki.BAL KARNAWAŁOWY !!!


KARNAWAŁOWE PRZEDSZKOLAKI

„W karnawale same bale, przedszkolaki bawią się wspaniale. Towarzystwo doborowe, są  królowe i spajder-menowie.

Batman z Zorrem tańcuje: policjanci porządku pilnują, a księżniczki, królewiczów zaklętych w ropuchę poszukują.

Klaun małe dzieci rozwesela ,starszym lekcji dowcipu udziela. Atmosfera jest czadowa, tak się bawią TPD-owskie przedszkola."    

Dnia 05 lutego w naszym przedszkolu w Mieszewie odbył się Bal Karnawałowy przygotowany wspólnie z przedszkolem TPD w Cieszynie. Salę udekorowaliśmy w klimacie karnawału...maski, serpentyny, balony.Dzieci wraz z paniami i rodzicami z obu przedszkoli  fantastycznie się bawiły. Skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańców, a wspólne zabawy i gry sprawiły dzieciom wiele radości i pozostawiły w ich pamięci niesamowite wrażenia.Dzień Babci i Dziadka w Mieszewie

Święto Babci i Dziadka w Mieszewskim Przedszkolu

22 stycznia przedszkolaki zaprosiły swoje ukochane babcie i wspaniałych
dziadków na uroczystość przygotowaną specjalnie na ich cześć. Młodzi artyści
poprzez występ chcieli okazać wdzięczność za czas poświęcony im przez
dziadków. Jak sami mówili, dziękują za każdy uśmiech i za miłość jaką są
otaczani .  Były występy artystyczne, wiersze, życzenia i piosenki dla babci
i dziadka. Dzieci podarowały dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty .
Zaproszeni goście uczestniczyli w zabawach zorganizowanych z okazji ich
święta. Na koniec przedstawienia wszystkie przedszkolaki zaśpiewały raźnym
głosem "wszystkim babciom i dziadkom sto lat!". Po obejrzeniu występów na
twarzach seniorów malowało się wzruszenie, a łezka kręciła się w oku.
Oczywiście tradycyjnie spotkanie zakończyło się przy stole przepysznych
łakoci.. To był dzień pełen wzruszeń, wrażeń i uśmiechów.


JASEŁKA I WIGILIA w MIESZEWIE

Dnia 21.12.2012r. w Punkcie Przedszkolnym TPD w Mieszewie ,odbyły się
Jasełka połączone z Wigilią. Na początku przedszkolaki przedstawiły
inscenizację Jasełek. Dzieci wcieliły się w postacie m. in. Trzech Króli,
aniołków, Św. Maryi i Józefa oraz góralskich pastuszków. Nie zabrakło też
oczywiście kolęd. Następnie nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i
wspólna wieczerza, przygotowana przez rodziców ,składająca się z 12 potraw
według tradycji.. Nie zabrakło również paczek pod choinką. Cała uroczystość
była dla wszystkich ogromnym przeżyciem. Dzieci pokazały swoje zdolności
aktorskie i wprowadziły wszystkich w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

 WIZYTA STRAŻAKA...


Dnia 28.12.2012r nasze przedszkole odwiedził strażak pan Tomasz Dynarski.
Jak zawsze największą ciekawość wzbudził wóz strażacki, którym przyjechał
strażak. Dzieci miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują
podczas ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki wykazały ogromne
zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Strażak
zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową,
przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy
czy wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać
straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również wzywani są do
wypadków samochodowych. Przy tej okazji pan Tomasz przeczytał dzieciom
również bajkę w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Wiedza, którą
dzieci nabyły utrwalana jest przy każdej okazji podczas zajęć, aby nabrały
pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym.

 

  

WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU !!!

Dnia 6 grudnia już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy
nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Na jego wizytę dzieci cierpliwie
czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które  specjalnie
dla Niego przygotowały. Dzieci  powitały gościa piosenką. Na koniec po
zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w
przedszkolu, Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami. Nie zabrakło
również wspólnej zabawy z Mikołajem w kole. Spotkanie minęło w bardzo miłej
atmosferze.Dzieci pożegnały się z gościem mając nadzieję, że jeszcze nie raz ich odwiedzi.

  

TAK OBCHODZILIŚMY ANDRZEJKI :)

Dnia 30.11.2012r zorganizowaliśmy wraz z dziećmi i rodzicami zabawy
andrzejkowe. Dzieci zostały zapoznane z tradycjami związanymi z wieczorem
andrzejkowym, poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach. Obecnie
"Andrzejki" są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą,
dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one jednak okazją do rozbudzenia w
dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Wspólna
zabawa dostarczyła uczestnikom wiele przeżyć i emocji.

  

ŚWIĘTO ZMARŁYCH

Świeto Zmarłych - 31.10.2012r wybraliśmy się z dziećmi na spacer do pobliskiego cmentarza.
Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie o tych,
którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o
odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz.
Dzieci  zapaliły znicze na opuszczonych grobach oraz pomodliły się za duszę zmarłych.Kulinarne wyczyny przedszkolaków

Z myślą o jarzynowych witaminkach, postanowiliśmy zrobić wspólnie pyszną
sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i
zapach niektórych składników. Największe rezultaty można osiągnąć poprzez
samodzielne eksperymentowanie przez dzieci, zabawę w gotowanie. Podczas
robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie
wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również owoce
i warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec
gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!
Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek.

Mali poszukiwacze smaków znów zapragnęli nowych doznań kulinarnych. Tym
razem akcja ciasto! Hmm ale jakie - szarlotka! Samodzielnie przygotowana
szarlotka smakowała wybornie.       
Mniam :)

  

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 

Dnia 28.09.2012 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego TPD w Mieszewie wybrały się do Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie na przedstawienie pt." Słoń". W podróż wybraliśmy się komfortowym autokarem. Przedstawienie rozpoczęło się spotkaniem z policjantami i rozmową na temat " Bezpieczeństwa", następnie dzieci brały udział w  fantastycznym i bardzo kolorowym  przedstawieniu. Dzieci wróciły z teatru bardzo podekscytowane oraz przejęte historią słonia Ignacego.

 


  


SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 14.09.2012r przedszkolaki wraz ze swoimi paniami oraz rodzicami, wybrały się na plac przedszkolny i teren wokół niego,

aby uwolnić środowisko od brzydkich śmieci. Jako mali obywatele kochający Ziemię i przyrodę uzbroili się w rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci.

Nie tylko uprzątnęły plac, ale śmieci od razu posegregowały w odpowiednie worki (papier, szkło, inne odpady).

Mam nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi nawykami, których nadal niestety brakuje wielu dorosłym.

Sprzątanie Świata zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku.Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych doświadczeń.

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies