Odsłon : 4202981

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

Koło Pomocy Dzieciom

z Gośćcem Przewlekle Postępującym

 


Wigilia 2017

 

 

Jubileusz 35-lecia

Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym

działającego w ramach

Zachodniopomorskiego Oddziały Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Gratulujemy i życzymy kolejnych jubileuszy !!!SPOTKANIE MIKOŁAJKOWO - WIGILIJNE

KOŁA POMOCY DZIECIOM Z GOŚĆCEM PRZEWLEKLE POSTĘPUJĄCYM

Spotkanie Mikołajkowo - Wigilijne Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie. Jak każdego roku spotkanie było bardzo uroczyste. Rozpoczęło się Jasełkami, które przygotowały dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Nowym Warpnie.
Następnie wszyscy uczestniczyli w uroczystej modlitwie. Były życzenia świąteczno- noworoczne które wygłosili pani Agnieszka Jagieluk, doktor Alicja Bodych oraz
ksiądz Marek Kałamarz. Po wspaniałych życzeniach podzieliliśmy się opłatkiem , każdy z każdym, i zasiedliśmy do syto zastawionych stołów. Obiad był bardzo wykwintny przygotowany specjalnie dla nas przez załogę restauracji Pod Różami. Podano również deser, kawę i herbatę. A dla naszych milusińskich królowały słodycze, owoce, ciasto i napoje.
Po obfitym obiedzie odbyła się zabawa dla dzieci, podczas której do dzieci zagościł Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom prezenty. A że nasi milusińscy byli grzeczni w tym roku każde dziecko dostało dużą paczkę.

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie


 

DZIEŃ DZIECKA 2015

KOŁO POMOCY DZIECIOM Z GOŚĆCEM PRZEWLEKLE POSTĘPUJĄCYM

W dniach 29.05 - 31.05.2015r., jak co roku dzieci z Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym wzięły udział w zorganizowanym Dniu Dziecka, w Łukęcinie. Tym razem towarzyszyły im dzieci ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD z Golczewa i Nowego Warpna. Dzieci brały udział w wielu grach, zabawach i konkursach, za które otrzymały piękne nagrody. 30 maja odbył się również wernisaż wystawy SPOJRZYJ wMORZE? Beaty Rolak, który uświetnił występ dzieci z ŚOW w Nowym Warpnie i Zespołu S5. Mimo pogody humor dopisał wszystkim uczestnikom.


 

BAL KARNAWAŁOWY 2015

- KOŁO POMOCY DZIECIOM Z GOŚĆCEM PRZEWLEKLE POSTĘPUJĄCYM -


WIGILIA 2014

- Koło Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym TPD -

Dnia 05 grudnia 2014r. odbyło się spotkanie wigilijno - mikołajkowe Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie.

Spotkaniu towarzyszyły kolędy w wykonaniu zarówno wokalnym jak i instrumentalnym. Dzieci wzięły udział w zabawie mikołajkowej, otrzymując na koniec paczki od samego Świętego Mikołaja.

Dla podopiecznych Koła był to magiczny dzień pełen ciepła, uśmiechów i radości.


DZIEŃ DZIECKA 2014

KOŁA POMOCY DZIECIOM Z GOŚĆCEM PRZEWLEKLE POSTĘPUJĄCYM

W dniach 30.05 - 01.06.2014r., jak co roku dzieci z Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym

wzięły udział w zorganizowanym Dniu Dziecka, w Łukęcinie. Tym razem towarzyszyły im dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD z Golczewa. Dzieci brały udział w wielu grach, zabawach i konkursach, za które otrzymały piękne nagrody.


Charytatywny Bal Karnawałowy

Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym

w Willi West - Ende


Dnia 8 lutego 2014r. w Willi West-Ende odbył się Bal Charytatywny w ramach obchodów 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ZOR w Szczecinie.

 


"Organizacja uroczystych integracyjnych spotkań wigilijnych i noworocznych"


Wyjazd z okazji Dnia Dziecka
- Łukęcin 2013 -


Koło Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym i dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Przecławia z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka w dniach 24 - 26 maja 2013 miały możliwość spędzenia czasu nad morzem w miejscowości Łukęcin. Dzieci brały udział w licznych zabawach i konkursach z nagrodami, zarówno sportowych jak i plastycznych.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ZOR w Szczecinie serdecznie dziękuje firmie Iglotex , za przekazanie lodów dla dzieci biorących udział w wypoczynku.
Spotkanie Wigilijne
Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym
- 15.12.2012 -

Jubileusz 30-lecia

Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym

w Teatrze Lalek "Pleciuga"

24.11.2012 w Teatrze  Lalek Pleciuga w Szczecinie  odbył się  jubileusz 30 – lecia działalności Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym TPD w Szczecinie. Spotkanie uświetnione zostało występem maluchów z  Punktów Przedszkolnych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Starych Brynkach oraz z Daleszewa. Całości towarzyszyło powitanie zaproszonych gości, medialna prezentacja oraz autorskie wspomnienia.  W części artystycznej wystąpili; M. Osmańska – wychowanka Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem  Przewlekle Postępującym, chór  Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia Leonarda Piwoni w Szczecinie oraz  Tadek Wasilewski – gryfiński animator kultury, plastyk, wokalista i instrumentalista. Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwali działacze  Koła, oraz przedstawiciele  Zarządu Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.


Od 25.05 do 27.05 2012 z okazji Dnia Dziecka dzieci z Koła Pomocy Dzieciom z Gośćcem Przewlekle Postępującym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w  Szczecinie wraz z opiekunami byli na wycieczce w Ośrodku Wczasowym "Pionier" w Łukęcinie.


WYCIECZKA DO ŁUKĘCINA

Z okazji Dnia Dziecka w ostatni weekend czerwca podopieczni z naszego koła wraz z opiekunami oraz przyjaciółmi koła wybrali się na wycieczkę do Łukęcina gdzie czekało na nich co nie miara atrakcji. Wypoczywaliśmy w pięknym ośrodku wypoczynkowym "Pionier" gdzie były organizowane przeróżne konkursy i atrakcje.

2011-06-14


SPRAWOZDANIE Z BALU CHARYTATYWNEGO

W dniu 29.01.2011r – jak każdego roku od 18 lat, odbył się charytatywny bal w restauracji Neptun.

Uczestniczyło w nim 80 osób, które chciały swoją obecnością i zabawą, wesprzeć zaszczytny cel pomocy chorym na gościec dzieciom. Do tańca rozgrzewał zespół Rondo Band, który jest z nami od samego początku. Wystrój sali oraz o syto zastawione stoły zadbała załoga restauracji Neptun.

Podczas zabawy odbyła się licytacja przedmiotów, które ofiarowali uczestnicy balu.

Hanna Wilińska – malarka- ofiarowała swoje prace, były to 3 obrazy,

Anna Wieczyńska- przedstawiciel firmy Zepter – Express do kawy i drobne przedmioty

gospodarstwa domowego,

Danusia Wrona- ufundowała wczasy 2 tygodniowe we własnym ośrodku wczasowym Pionier w Łukęcinie,

Waldemar Ruciński- obrazy o różnej tematyce, oraz prace ręczne wykonane przez dzieci chore na gościec.

Po północy odbył się walczyk czekoladowy.

Łączny dochód z zabawy wyniósł ponad 8.000 zł

Wszystkie pieniążki od ludzi dobrej woli zasiliły konto Towarzystwa Przyjaciół Dzieci chorych na gościec, której przewodniczącą nieustannie od 28 lat jest pani Agnieszka Jagieluk.

Mimo, że krążyła plotka iż tym roku jest to ostatni bal organizowany przez panią Agnieszkę wszyscy czekamy już na następny.

 

2011-04-07

 


 

SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA WIGILIJNEGO

W dniu 11.12.2010 w restauracji Neptun w Szczecinie odbyło się spotkanie Wigilijne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z GPP.

W uroczystości wzięło udział 110 osób w tym 60 dzieci. Jak każdego roku spotkanie było bardzo uroczyste. Rozpoczęło się Jasełkami, które przygotowały dzieci z zaprzyjaźnionej parafii rzymsko - katolickiej p.w. Przemienienia Pańskiego w Szczecinie oraz nasze kochane, dzieciaczki z koła.

Następnie wszyscy uczestniczyli w uroczystej modlitwie, której przewodził ksiądz kanonik Marek Kałamarz. Były życzenia świąteczno- noworoczne które wygłosili pani Agnieszka Jagieluk, doktor Alicja Bodych oraz doktor Maria Szałkowska. Po wspaniałych życzeniach podzieliliśmy się opłatkiem , każdy z każdym, i zasiedliśmy do syto zastawionych stołów. Obiad był bardzo wykwintny przygotowany specjalnie dla nas przez załogę restauracji Neptun. Podano również deser, kawę i herbatę. A dla naszych milusińskich królowały słodycze , ciasto i napoje.

Po obfitym obiedzie odbyła się zabawa dla dzieci , śpiewanie kolęd oraz konkurs : malowanie bombek. Tematyka dowolna lecz górowała zima i święta. Podczas zabawy do dzieci zagościł Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom prezenty. A że nasi milusińscy byli grzeczni w tym roku każde dziecko dostało dużą paczkę.

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies