Odsłon : 4360050

Środowiskowe Ogniska Wychowawcze / Przedszkola / Punkty Przedszkolne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Drukuj Email

ŚRODOWISKOWE OGNISKO WYCHOWAWCZE

ZACHODNIOPOMORSKIEGO ODDZIAŁU REGIONALNEGO

TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

PRZY UL. 9 MAJA W SZCZECINIE

 


OGNISKOWE ŚNIADANIE WIELKANOCNE


ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRAC

BOŻONARODZENIOWYCH

PODOPIECZNYCH TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

 

WIGILIA


 


 

"Muzealne Spotkania z Fotografią"


W czwartek - 19 września 2013r. w Muzeum w Koszalinie (Zachodniopomorskie) otwarto wystawę najlepszych prac nadesłanych na XIII Międzynarodowy Konkurs Dla Dzieci i Młodzieży Muzealne Spotkania z Fotografią. Wśród nagrodzonych prac znalazły się fotografie przesłane z ŚOW TPD Delfinki, przy ul.9-maja w Szczecinie. Na wystawie prezentowane są 142 fotografie 75 autorów.

W tegorocznej edycji Muzealnych Spotkań z Fotografią uczestniczyło 289 autorów z Białorusi, Litwy, Niemiec, Rosji, Słowacji i Polski. Na konkurs nadesłano łącznie 968 prac - 954 zdjęć i 14 multimedialnych fotoreportaży.

zobacz więcej ->

Serdecznie Gratulujemy !!!

 


 

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie mieszczące się przy ulicy 9 Maja 17 jako placówka resocjalizacyjna wsparcia dziennego udziela pomocy 28 wychowankom.

Dzięki zaangażowanym projektom realizowanym przez kierownika placówki Ognisko na Pomorzanach może poszczycić się zdobyciem w ubiegłym roku nagrody za projekt zajęć :”Młodzi twórcy filmowi” w konkursie „ Uwolnij potęgę swojej pasji”.

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD na Pomorzanach rozwija pasje dzieci. Od października 2009 roku w placówka prowadzi zajęcia modelarskie pod kierunkiem profesjonalnego instruktora modelarstwa. Wszyscy podopieczni placówki garną się do udziału w zajęciach jednak ze wzglądów bezpieczeństwa, pod okiem instruktora pracują dzieci od 12.r.z.

Dzieciaki z pasją sklejają kartonowe modele skomplikowanych projektów. Aktualnie pracują w przy 4 stanowiskach nad zabytkowymi budowlami Gdańska. Dlaczego nie Szczecina? –„Ponieważ zabytki naszego miasta charakteryzują się większą ilością szczegółów. Na razie są dla nas zbyt skomplikowane, ale mamy w najbliższych planach szczecińskie katedry.- wyjaśnia instruktor, pan Cezary Maruszak. Obecnie dzieci pracują nad gdańskim żurawiem, modelem Zamku w Kostrzynie nad Odrą ( ten projekt skleja dziewczynka zafascynowana modelarstwem ), modelami samolotów, głównie śmigłowców. Projekty modeli zostały zaprezentowane na stoisku wystawowym Zachodniopomorskiego TPD na V Spotkaniu Szczecińskich Organizacji Pożytku Publicznego pn.” Stwarzaj Szczecin- Daj z siebie 1%” w dniu 23 stycznia br. w CHR Galaxy, którego organizatorem był Urząd Miasta w Szczecinie.

 

Program partnerski

Copyright 2010 © www.tpd.szczecin.pl Created by ITPOL - usługi informatyczne szczecin,

Polityka Cookies