Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

XIX Krajowy Zjazd Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Nadszedł czas, aby podsumować XIX Krajowy Zjazd Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Były to niezwykle owocne i bardzo produktywne dwa dni, podczas których mieliśmy okazję w szerszym gronie zastanowić się nad przyszłością wszystkich oddziałów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, kierunkiem ich działań oraz nadchodzących wyzwań i przyszłych perspektyw.

Podczas zjazdu został również wybrany nowy zarząd Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Główny. Pragniemy serdecznie pogratulować Panu Grzegorzowi Piestrakowi objęcia stanowiska Prezesa Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Pan Grzegorz jest związany z TPD od blisko 15 lat i pełnił przez ten czas wiele istotnych funkcji, w tym Prezesa Oddziału Regionalnego TPD w Rzeszowie oraz w ostatnich 4 latach Wiceprezesa Zarządu Głównego TPD. Jesteśmy przekonani, że jego bogate doświadczenie i niesamowita pasja przyczynią się do dalszego rozwoju TPD w skali kraju.

Gratulujemy również naszemu prezesowi Zachodniopomorskiego TPD, Zygmunt Pyszkowski, który kontynuuje swoją rolę na stanowisku Wiceprezes Zarządu Głównego TPD. Zapytany o wrażenia minionych dni, odpowiedział:

"Zawsze dobrze spotkać się w szerszym gronie, aby wymienić się doświadczeniem i poglądami dotyczącymi planów i kierunków rozwoju Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Jesteśmy organizacją, która działa na rzecz dziecka i szczęśliwej rodziny od ponad 100 lat. Trzeba szanować tradycję, dokumentować ważne wydarzenia i dbać o historię, ale musimy również rozwijać się i wkraczać szturmem do świata nowych technologii. Przed nami dużo wyzwań, jednak wierzę, że nowy Zarząd, na czele z nowym Prezesem, poprowadzi naszą organizację do dalszego owocnego i technologicznego rozwoju."

Przy tej okazji należy podkreślić niesamowity wkład dotychczasowego Prezesa Zarządu Głównego - Pana Wiesławowa Kołaka. Dziękujemy za cenne doświadczenie i lata oddania na rzecz dobra dzieci i ich rodzin. Cieszymy się, że jego podróż z TPD nie kończy się, ponieważ nadal będzie dzielił się swoją wiedzą i dobrą radą jako członek prezydium Zarządu Głównego w Warszawie.

XIX Krajowy Zjazd Delegatów był momentem przełomowym, w którym stery zarządzania TPD przekazano młodszemu pokoleniu. To na pewno czas zmian i nie ukrywamy, że jesteśmy gotowi brać w tych zmianach czynny udział - inspirować i dzielić się naszymi najlepszymi praktykami.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim delegatom uczestniczącym w Zjeździe.

Podczas zjazdu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny Szczecin reprezentowali:
  • Wiceprezes TPD ZOR Bartosz Zabrocki
  • Skarbnik Zarządu TPD ZOR Dorota Malińska,
  • Społeczna Rzecznik Praw Dziecka TPD Magdalena Wilk
  • Członek zarządu, Stefania Kwiatkowska – Ociepa
  • Henryk Zabrocki, Robert Lepa i Piotr Pawłowski członkowie Prezydium Zachodniopomorskiego Zarządu Oddziału Regionalnego
  • Wychowawca w Placówce Wsparcia Dziennego TPD, Cezary Maruszak

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk