Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

"Żółty Talerz"


Żółty Talerz to program wsparcia systemu żywienia dzieci stworzony przez Kulczyk Foundation poprzez działanie tam, gdzie konkretne dziecko siada do posiłku:
w stołówce, w świetlicy, czy też w domu rodzinnym. Program realizowany jest przy współudziale największych polskich organizacji pozarządowych.m.in:

W ramach programu Dominika i Sebastian Kulczyk, fundatorzy Kulczyk Foundation, przeznaczyli środki finansowe na realizację czterech strategicznych celów:

  1. Więcej dzieci jedzących w stołówce
  2. Lepsze jakościowo i zdrowsze jedzenie
  3. Mobilizacja dorosłych do pomocy w żywieniu dzieci
  4. Łatwiejszy dostęp do wiedzy o zdrowym żywieniu

Program, poza realizacją czterech strategicznych celów, kładzie nacisk na następujące wyzwania:

Należy mówić o żywieniu wszystkich dzieci w miejsce stygmatyzującego „dożywiania”. Dziecko zje dobrze tylko wtedy, jeśli wszystkim wokół będzie na tym zależało. Także samo dziecko, jeśli damy mu taką wiedzę, może nauczyć dorosłych, co znaczy prawidłowe żywienie! Żółty Talerz to w założeniu nowy standard zmiany społecznej, który powstaje także z myślą późniejszego wykorzystania go w działaniach systemowych przez inne organizacje pozarządowe, instytucje centralne lub lokalne, czy zorganizowane grupy obywateli.

Żółty Talerz to idea, która znajduje swoje odbicie nie tylko w Polsce. To również ze strony Kulczyk Foundation wsparcie żywienia dzieci w innych miejscach na świecie,
w których wszechobecne jest zjawisko już nie tylko niedożywienia, ale głodu. Program "Żółty Talerz" jest realizowany w 15 placówkach prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny  w Szczecinie 


 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk