Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Przedszkolaki w gminie Suchań - jest nas więcej 2019-2020

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 mieliśmy okazje realizowac projekt "Przedszkolaki w gminie Suchań - jest nas więcej". Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Szczegółowe cele projektu to:
  1. Wzrost dostępności do wysokiej jakości wychowania przedszkolnego w gminie Suchań w województwie zachodniopomorskim poprzez utworzenie 25 miejsc w przedszkolu "Słoneczko" w Suchaniu.
  2. Realizacja zajęć dodatkowych dla całej społeczności Ośrodka Wychowania Przedszkolnego tj. dla 54 dzieci - gwarantujących zwiększenie szans edukacyjnych
Projekt był realizowany w okresie:  1.06.2019 - 31.08.2020.
PROJEKT OBEJMOWAŁ NASTĘPUJĄCE DZIAŁANIA:
  • dostosowanie obiektu i doposażenie OWP oraz zapewnienie bieżącego funkcjonowania dla 25 dzieci przez okres 12 miesięcy,
  • realizację zajęć specjalistycznych i realizację zajęć dodatkowych dla 54 dzieci, w tym dla dzieci z rodzicami, oraz form doskonalenia nauczycieli OWP.
OSIĄGNIĘTE EFEKTY (szczegółowe dane):
  1. Wzrost potencjału obiektu do realizacji wsparcia wobec 25 nowych miejsc w OWP Słoneczko w Suchaniu, poprzez dostosowanie i doposażenie placówki w okresie do 30.10.2019. Rezultaty: 25 miejsc przedszkolnych dofinansowanych w projekcie.
  2. Wzrost potencjału rozwojowego 25 dzieci OWP poprzez objęcie edukacją przedszkolną w okresie realizacji projektu. Rezultaty: 25 miejsc przedszkolnych dofinansowanych w projekcie.
  3. Wzrost szans edukacyjnych u 54 dzieci objętych edukacją przedszkolną dzięki realizacji zajęć dodatkowych, w tym zajęć wspólnych z rodzicami w czasie realizacji projektu. Rezultaty: 54 dzieci objętych w ramach programu dodatkowymi zajęciami zwiększającymi ich szanse edukacyjne w edukacji przedszkolnej.
  4. Wzrost kompetencji kadry nauczycieli do 31.08.2020. Rezultaty: 2 nauczycieli, którzy uzyskali kompetencje w zakresie pedagogiki specjalnej. Wnioskodawca obejmuje wsparciem placówkę zlokalizowaną Suchaniu w obiekcie szkolnym przy ul.Kard. Augusta Hlonda 1.
 

Opis Przedszkola Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Słoneczko” w Suchaniu


Sprawozdanie z wycieczki integracyjnej z dnia 17.07.2020 do „ Folwarku w plenerze".

Wizyta dzieci z naszego przedszkola w „Folwarku w plenerze,” w Słodkówku miała charakter edukacyjno- integracyjny, odbyła się w formie biesiady przy ognisku w połączeniu z wieloma atrakcjami.  Dzieci miały możliwość obcowania ze zwierzętami: alpakami, osiołkami, kozami, owcami oraz kucykami i  końmi. Niektóre z nich mogły karmić, a inne podziwiać. Największą atrakcją była przejażdżka na kucyku. Wycieczka miała również charakter edukacyjny, organizatorzy zabrali dzieci na wycieczkę  „starodawnym wozem” po lesie. Podczas licznych przystanków dzieci mogły obserwować ciekawostki przyrodnicze. Inną, równie ciekawą atrakcją  było strzelanie do celu, czyli „paintball.” Oprócz tych atrakcji dzieci bez ograniczeń mogły korzystać z ogromnego placu zabaw z trampoliną, boiskiem do siatkówki, licznymi huśtawkami oraz odpoczywać przy słodkim bufecie. 

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk