Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

PEPCO

 

Od 10.2022 realizowane w ramach programu zajęć rozwijających zainteresowania i pasje twórcze dzieci w placówkach TPD -PEPCO poniższe zajęcia w następujących placówkach:

  • Łobez ul. Łoźnicka 29 -kultura i sztuka
  • Żarowo gm. Stargard- warsztaty naukowo-chemiczne, warsztaty rękodzielnicze, warsztaty kulinarne, warsztaty sportowe.
  • Szczecin, os. Kasztanowe- kultura i sztuka, zajęcia krajoznawcze, kulinarne i rękodzieło.
  • Suchanówko 66 gm. Suchań - zajęcia plastyczne, warsztaty DIY, warsztaty sportowe, zajęcia twórcze, kulinarne, informatyczne i wycieczki.

W ramach projektu „ Lato w mieście z PEPCO” w placówce wsparcia dziennego w Szczecinie Osiedle Kasztanowe 85  przeprowadzono wiele różnych form zajęć dostosowanych do wieku i zainteresowań dzieci. W lipcu  zrealizowano większość propozycji zajęć i warsztatów o profilu sportowym, edukacyjnym i zdrowotnym. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych zajęciach, z chęcią przychodzą do Placówki  bo wiedzą , że czeka ich codziennie wiele atrakcji. Miłym akcentem jest również wielka wdzięczność ze strony rodziców ,  którzy nie są w stanie lub nie mają możliwości ciekawego zorganizowania wakacji swoim dzieciom. Coraz więcej dzieci z osiedla, chce zapisać się do nas, bo tu dzieją się fajne rzeczy. Same szukają możliwości aktywnego i twórczego spędzenia czasu z koleżankami i kolegami ale co niezmiernie mnie cieszy, właśnie w progach naszej świetlicy TPD. Osiedle Kasztanowe nie jest dużym osiedlem , a mimo to, udało się dzięki wsparciu Fundacji PEPCO, zachęcić dzieci i młodzież do udziału w zajęciach świetlicowych pod okiem wychowawców i instruktorów.

Przeprowadzono następujące zajęcia, warsztaty, atrakcje: Zajęcia taneczne, Warsztaty Twórczej Cytrynki – wyrób lizaków, Konkursy z nagrodami ( sportowe, gier planszowych, kulinarne),Zabawy z animatorem – Czaruś i Kropka „Podchody po zakamarkach osiedla Kasztanowe, Gry i zabawy ruchowe w formie rekreacyjnej z nagrodami, Zabawy socjoterapeutyczne, Edukacja zdrowotna – własny wyrób sałatki owocowej oraz wafli, Zajęcia w terenie:Kino ,Park trampolin, Warsztaty przyrodnicze w Szczecińskim Centrum Edukacji Ekologicznej „Szmaragdowe- Zdroje” – odbędą się 31.07, Wycieczki do  Smętowic – odbędzie się 27.07.2020

Dziękujemy w imieniu  podopiecznych za wielką i nieocenioną pomoc, dzięki której wiele dzieci będzie mogło powiedzieć , że miało udane wakacje.

PEPCO to europejska sieć dyskontów założona dwadzieścia lat temu w Polsce, oferująca odzież, zabawki i produkty dla domu w niskich cenach. Dzisiaj PEPCO to ponad 2000 sklepów kochanych nie tylko przez Polaków, bo mogą cieszyć się już nimi klienci spoza naszego kraju, na przykład w Bułgarii, Czechach, Chorwacji, Słowenii, Estonii, na Litwie, Łotwie, Słowacji, i Węgrzech. 

Ponieważ firma rozwijająca się tak dynamicznie ma znaczący wpływ na środowisko i otoczenie społeczne czuje się za nie jeszcze bardziej odpowiedzialna i stara się wykraczać poza podstawową, sprzedażową rolę sieci dyskontowej.

Chcąc przyczyniać się do poprawy jakości życia pracowników, klientów i lokalnych społeczności, doskonali różne aspekty swojej działalności i wprowadza rozwiązania, które mają na uwadze dobro dzisiejszych i przyszłych pokoleń.

W obszarze odpowiedzialności społecznej, PEPCO koncentruje się przede wszystkim na wspieraniu dzieci w ich edukacji i rozwoju osobistym a także, w zakresie efektywnej organizacji czasu wolnego. W każdym kraju, gdzie obecne jest PEPCO przedstawiciele firmy współpracują z organizacjami pozarządowymi, które realizują dziesiątki projektów rozwojowych dedykowanych dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. W ramach tych projektów stawia na rozwój umiejętności społecznych i praktycznych, odkrywanie i pielęgnowanie talentów, zapewnianie dzieciom dostępu do edukacji i rozbudzanie ich zainteresowań kulturą czy sportem. 

Partnerzy społeczni PEPCO mogą liczyć nie tylko na wsparcie finansowe, ale też produktowe i zaangażowanie pracowników firmy w ramach wolontariatu. Działalność CSR PEPCO finansowana jest w całości z zysków ze sprzedaży reklamówek Ecoloop (wykonanych w 80% z materiałów recyklingowych i nadające się w 100% do recyklingu) i wspomagana ofertą produktów charytatywnych – pluszowych misiów dostępnych w sklepach PEPCO.

Głównymi partnerami PEPCO w zakresie pomocy niesionej dzieciom w Polsce są: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundacja Happy Kids czy SOS Wioski Dziecięce. W pozostałych krajach firma współpracuje m.in. z Junior Achievement Europe, SOS Children’s Villages, Save the Children.

PEPCO współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci od 2017 roku. W pierwszym roku, dzięki wsparciu sieci, zorganizowano dwa obozy letnie, a w całym roku szkolnym prowadzono świetlicowe zajęcia w ośmiu placówkach dla setki dzieci. Przez te kilka lat statystyki stale rosną i pomoc dociera do coraz większej grupy maluchów. Dzisiaj prawie 600 podopiecznych TPD spędza efektywnie czas w 37 świetlicach w 15 polskich województwach. Dzieci biorą udział na przykład w warsztatach tanecznych, teatralnych,   fotograficznych, wokalnych, malarskich czy w zajęciach sportowych, trenując piłkę nożną czy karate. 

Poza standardowymi działaniami wpisanymi w długoletnią współpracę, PEPCO odpowiada na codzienne potrzeby Organizacji i angażuje się w inne projekty. Jest głównym partnerem akcji pt. Cyfrolatki, który ma na celu szeroko rozumiane przeciwdziałanie hejtowi i mowie nienawiści. W odpowiedzi na wynikające z kryzysu pandemicznego, wyzwania jak zdalne nauczanie PEPCO przekazało najbardziej potrzebującym podopiecznym Towarzystwa kilkaset laptopów, aby ułatwić dzieciom udział w lekcjach. Do wspierania projektów realizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci dokładają się również klienci sieci PEPCO, kupując specjalne, charytatywne misie, z których zysk w całości przekazywany jest na ten cel.

 

Więcej o #PEPCO:

https://pepco.pl/
https://www.facebook.com/PEPCOpl
https://www.instagram.com/pepcopl/
https://www.linkedin.com/company/pepco-poland

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk