Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Cyfrolatki - Profilaktyka cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści

Pierwsze spotkania w projekcie Cyfrolatki za nami i mamy super wieści! Podczas pierwszych zajęć młodzież miała okazja zapoznać się z prowadzącymi Angelika Muchowska i Nikola Ławicka, które przedstawiły zarys projektu i plan na nadchodzące spotkania. ​​​​​
Rozpoczęliśmy od dyskusji na temat Internetu i mediów społecznościowych. Działając w grupach, zastanowiliśmy się, co my właściwie na co dzień porabiamy w tym Internecie i jak ważny jest rozwój nowych technologii w kontekście naszego życia. Dzięki niemu jest nam zdecydowanie łatwiej pracować, uczyć się i zdobywać nowe informacje.

Zastanowiliśmy się jakie zawody są związane z pracą w Internecie – i wiecie do jakich doszliśmy wniosków? Krawcowa, fryzjer czy szewc również używają dziś Internetu, aby promować swoje usługi.

Poznaliśmy również stanowiska, dla których media społecznościowe, aplikacje i strony internetowe to podstawowe narzędzie pracy. O niektórych dzieci słyszały po raz pierwszy. Przyjrzeliśmy się pracy m.in.:
  • Social media ninja
  • Copywritter
  • Web developer
Niektóre zawody zaskoczyły naszych podopiecznych! Wcale nas to nie dziwi, przecież jeszcze parę lat temu tych zawodów po prostu nie było.​​​ Internet i media społecznościowe otworzyły nowy obszar działania. Osoby, które posiadają te cenne kompetencje cyfrowe i potrafią dobrze nimi zarządzać i kreować treści, przodują na obecnym rynku pracy, rozwijają swoje biznesy lub skutecznie promują swoją osobę dzieląc się ze światem swoją pasją, lub zainteresowaniami.

Nic nie działa na wyobraźnie młodych ludzi tak jak prawdziwa historia. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy osoby, które podzieliły się swoją historią. O tym co robią w mediach społecznościowych opowiedzieli: Pytań od młodzieży nie było końca. ​​​Na pierwszym spotkaniu nie zabrakło również dyskusji na temat zagrożeń… ale o tym opowiemy Wam w kolejnym poście!
 
Projekt Cyfrolatki realizowany jest dzięki Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Główny oraz przy współpracy z Pepco.  Projekt został zapoczątkowany w 2019 roku i jest kontynuowany od tamtego czasu w Placówkach Wsparcia Dziennego TPD w całej Polsce. Niezaprzeczalnie edukacja dzieci, młodzieży, a także rodziców w kierunku nowych technologii będzie przekładać się na ich większą świadomość cyfrową i bezpieczeństwo. Zrozumienie zasad korzystania z technologii, jak również świadomość zagrożeń online, stanowi istotny element edukacji cyfrowej i pomaga w budowaniu bezpiecznych nawyków online, zapobieganie cyberprzemocy i konsumpcji niewłaściwych treści, a także stanowcza reakcja wobec ich wystąpienia.

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk