Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Koniec roku i ostatnie prezenty

Pierwszy tydzień stycznia już prawie za nami. Zdążyliśmy już przejść do naszej codzienności, jednak zanim wejdziemy na pełne, styczniowe obroty przekazujemy ostatnie świąteczne informacje z naszych placówek. W dzisiejszym poście usłyszymy ponownie o naszym „zdalnym” Mikołaju oraz o tym jak nasze dzieci świętowały koniec roku.

Mikołaj w ŚOW Benice

Mimo trwającej pandemii „zdalnemu” Mikołajowi udało się również pozostawić prezenty w ŚOW w Benicach. Wychowawcy przekazali podopiecznym misternie przygotowane paczki. Aby zachować zasady bezpieczeństwa oraz reżimu sanitarnego, każde dziecko indywidualnie pojawiło się po odbiór swojego prezentu. Natomiast dzieci, które nie były w stanie do nas dotrzeć, otrzymały paczki do swoich domów. Dzieci były zachwycone prezentami, ale również bardzo ucieszyło je ponowne spotkanie z wychowawcami placówki.

Prace plastyczne w PWD w Stargardzie

Grudzień był miesiącem, w którym ciężko było się nudzić. Święta zmotywowały oraz zainspirowały dzieci do stworzenia różnorodnych prac plastycznych o tematyce bożonarodzeniowej. W pracach dominowała choinka oraz postacie Świętego Mikołaja wraz z Bałwankiem.  Dzieci stworzyły swoje dzieła w formie 2D (rysunki, malunki, wycinanki) jak i w 3D! (papierowe rolki, choinki, tacki). Zapraszamy do przejrzenia kolorowych prac w galerii dzisiejszego postu.
 

Pożegnanie roku w przedszkolu w Sobiemyślu

Przedszkolaki z Sobiemyśla wzięły udział w oficjalnym pożegnaniu starego roku i z nadzieją przywitały  nowy 2021 rok. Dzieci przy użyciu rolki papieru i kolorowych farbek stworzyły wyjątkowe prace przedstawiające fajerwerki na nocnym niebie.  Inspiracje do swoich rysunków zaczerpnęły ze wspólnego puszczania zimnych ogni. Oczywiście świętowanie Nowego Roku nie mogło się obejść bez balonów i serpentyn, którymi dzieci uwielbiają się bawić.  Wychowawcy wraz z przedszkolakami życzą wszystkim, aby ten rok był spokojniejszy, stabilniejszy oraz lepszy.

A do tych życzeń przyłączamy się również my, życząc Państwu wielu sukcesów i wspaniałych chwil w nowym roku!

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk