Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Magiczne wróżby oraz Mikołaj na zdalnym świętowaniu

Czas w grudniu szybko płynie. Nim zdążymy się obejrzeć, będziemy zasiadać do wspólnej kolacji wigilijnej. Ten świąteczny okres to ulubiony czas wszystkich dzieci. Również nasze placówki wykorzystują ten czas nie tylko do kreatywnych zabaw z dziećmi, ale również do zaplanowania wizyty Świętego Mikołaja. Zapraszamy do przeczytania dzisiejszego artykułu. A w nim: Magiczne wróżby oraz Mikołaj na zdalnym świętowaniu.

Zanim jednak zaczniecie czytać dzisiejszy post, mamy bardzo ważną informację do przekazania! Od początku grudnia TPD prowadzi Świąteczny Jarmark na Faacebook’u. Na grupie Świąteczny Jarmark Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, możecie zalicytować rzeczy ręcznie zrobione przez dzieci i wychowawców naszych placówek. Wszystkie fundusze uzbierane podczas jarmarku zostaną przekazane na  m.in.  zakup sprzętu komputerowego, wyposażenie placówek lub na zorganizowanie czasu dla dzieci podczas nadchodzących ferii zimowych. Po więcej informacji zapraszamy na stronę jarmarku: https://www.facebook.com/groups/1771752409672758/

 

Andrzejki w przedszkolach TPD w Mieszewie i Pęzinie

Andrzejki niegdyś postrzegane były za bardzo poważne święto wróżbiarskie, z czasem przemieniły się w świetną zabawę dla każdego z nas. To wspaniała okazją dla dzieci, aby wyruszyć w świat marzeń i wyobraźni. Przedszkolaki, aby poznać swoją przyszłość musiały m.in. wylewać płynny wosk przez dziurkę od klucza do zimnej wody, układać buciki w rzędzie oraz wywróżyć swoje przyszłe zawody. Ciekawi jesteśmy, które wróżby w przyszłości okażą się prawdziwe?


Mikołajki w Placówkach Wsparcia Dziennego w Pęzinie, Sobiemyślu, Sadlnie i w Dzwonowie

Mikołaj, przestrzegając zasad ograniczonego kontaktu, nie mógł pojawić się osobiście w placówkach naszych maluchów. Jednakże nie zapomniał o swoim święcie i poinstruował nasze Panie, jak poprawnie świętować Mikołajki. Oczywiście zostawił moc świątecznych prezentów i paczek dla rodzin naszych maluchów. Niestety troszkę nabrudził w paru miejscach swoimi zimowymi butami. Podczas Mikołajków dzieci dostały specjalną wideo – wiadomość od Mikołaja. Brały również udział w różnych zabawach takich jak: rysowanie portretu Mikołaja, szukanie prezentów i oczywiście bal przebierańców. Skoro Mikołaj nie mógł do nas przyjść, to my się przebierzemy za niego! Mamy nadzieję, że prezenty oraz słodycze, umiliły ten trudny okres naszym podopiecznym.

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk