Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Nowe przedszkole w Gostyniu - relacja z wydarzenia

Nie uciekamy od trudności, stawiamy im czoła! Przedszkole w Gostyniu z miejscami dla dzieci niepełnosprawnych.
 
W nowy rok szkolny oraz swój 75 letni jubileusz Zachodniopomorski Oddział Regionalny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie rozpoczyna realizacją kolejnego projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Wczesny start do nauki – Przedszkole w Gostyniu”.

Budynek dawnej szkoły w Gostyniu zyskał nowe życie za sprawą prowadzonych tam placówek TPD: placówki wsparcia dziennego oraz nowo powstałego przedszkola. Przedszkole zapewni 25 miejsc dla dzieci, w tym 3 miejsca dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Nowa placówka mieści się na 180 m2 i przeszła gruntowny remont, aby zapewnić dzieciom komfortowe, kolorowe i nowoczesne wnętrza.

- Prace remontowe objęły również dostosowanie obiektu do potrzeb dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. W tym celu utworzyliśmy specjalne pomieszczenie do realizacji zajęć sensorycznych. W przedszkolu będą odbywały się też zajęcia z logopedą. Naszym celem jest wyrównywanie szans dzieci oraz reprezentowanie postawy braku dyskryminacji dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. – o nowej placówce mówi Prezes TPD ZOR Zygmunt Pyszkowski.

Nie sztuką jest coś zlikwidować́ – sztuką jest stworzyć́ coś nowego. - mówi Wójt Gminy Świerzno Radosław Drozdowicz – Cieszymy się, że możemy współpracować z TPD przy tym projekcie i korzystać z ich doświadczenia i szerokiej wiedzy. Budynek szkoły jest miejscem funkcjonowania nowoczesnego przedszkola oraz placówki wsparcia dziennego. Znajduje się tu również biblioteka, a w najbliższej przyszłości planujemy również stworzyć dużą i funkcjonalną świetlicę wiejską dla wszystkich mieszkańców. To szansa na nowe życie dla tak pięknego budynku oraz miejsce na ciekawe i kreatywne spędzenie wolnego czasu dla okolicznej młodzieży. 

- Brakuje nam tu jeszcze pięknego placu zabaw i boiska, jesteśmy przekonani, że przy wspólnym zaangażowaniu uda nam się uzupełnić to miejsce o dodatkowe atrakcje dla dzieci. – mówi Prezes TPD ZOR Zygmunt Pyszkowski

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci prowadzi w gminie Świerzno również placówkę wsparcia dziennego w miejscowości Chomino.

Podczas uroczystego otwarcia przedszkola był obecny również Poseł na Sejm RP Artur Łącki, który przekazał ogromne gratulacje i obiecał swoje pełne wsparcie na rzecz funkcjonowania przedszkola oraz dalszego działania na rzecz dzieci w Gminie Świerzno. Przekazał również upominki oraz książeczki dla wszystkich dzieci. W wydarzeniu brali również udział: Pan Jacek Janiak - kawaler Orderu Uśmiechu, Dyrektor Domu Kultury Słowianin w Szczecinie, Pani Monika Sienkiewicz - Wdowiak kierownik OPS, Pan Tomasz Heppner Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świerznie, Pani Anna Małachowska Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich oraz radni Gminy Świerzno.

Zapraszamy do oglądnięcia relacji z tego spotkania.
Oglądaj relacje z otwarcia przedszkola w Gostyniu

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk