Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Pasowanie na przedszkolaka i inne jesienne atrakcje

Czas szybko leci, kiedy bawią się dzieci. Właśnie dlatego ten tydzień minął bardzo szybko naszym przedszkolaka. W dzisiejszym artykule dowiecie się jak ten tydzień upłynął w niepublicznych przedszkolach w Mieszewie i Witkowie.

Pasowanie przedszkolaków w przedszkolu TPD w Mieszewie

30 października w Niepublicznym Przedszkolu TPD w Mieszewie odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Jest to bardzo ważna uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Podczas uroczystości w części artystycznej dzieci pokazały nam czego nauczyły się w przeciągu ostatnich miesięcy. Był to wesoły dzień pełen wierszyków, piosenek i tańców. Na pewno będzie to dzień, który będziemy wspominać z przyjemnością. Następnie po złożeniu obietnicy odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. A każdy świeżo upieczony przedszkolach otrzymał kolorowy dyplom na pamiątkę.

Pasowanie przedszkolaków, dzień dyni i multiwitaminy w przedszkolu w TPD w Witkowie

Jesień to pora roku, która niezaprzeczalnie niesie za sobą wiele atrakcji. Październik przyniósł dzieciakom z Witkowa wiele radości. Warto rozpocząć od pasowania na przedszkolaka. W tym dniu wychowawcy postanowili skorzystać z małej pomocy starszaków, które nie tylko wzięły udział w uroczystości, ale również mianowali swoich młodszych kolegów na przedszkolaki. Jak wiadomo za ciężką pracę należy się nagroda, w podziękowaniu za pomoc wychowawcy podarowali starszakom specjalnie przygotowane medale. Natomiast świeżo upieczone przedszkolaki otrzymali kolorowe dyplomy. To był dzień pełen wrażeń, smacznych poczęstunków i wspólnej zabawy.

Dynia chyba każdemu kojarzy się z jesienią. Przedszkolaki z Witkowa miały okazje świętować dzień dyni. Była to wspaniała okazja do wspólnych przebieranek. Przebrane w pomarańczowe stroje dzieci, uczyły się o różnych gatunkach, kształtach, wielkościach i kolorach dyni.
​​​​​​​
Owoce i warzywa są bardzo ważne zwłaszcza jesienią, gdy pomagają nam wzmocnić odporność. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy samodzielnie soki z różnych owoców i warzyw przy użyciu wyciskarki i blendera. Warzywa i owoce należy najpierw pokroić, ale nasze dzieci świetnie sobie z tym poradziły. Przygotowany sok i musy był doskonałym dodatkiem do podwieczorka. Prawdziwa bomba witaminowa idealna na okres jesieni.

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk