Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Poranki z psychologiem - dołącz do rozmów z ekspertami

Aktualna sytuacja wymusza na nas przenoszenie swojej aktywności do sieci. Dzieci korzystają z lekcji zdalnych, natomiast rodzice musieli przenieść swoje dotychczasowe miejsce pracy w środowisko domowe.

Ta niecodzienna sytuacja zainspirowała nas do stworzenia dla Was inicjatywy, która pozwoli Wam rozwiązać małe i duże konflikty domowe, zainspirować się naszymi pomysłami jak spędzać wolny czas lub znaleźć odpowiedź na pytanie: jak zmotywować moje dziecko do nauki?
Nasz pomysł, czyli "Poranek z psychologiem" to cykl rozmów poruszających tematy związane z empatią w rodzicielstwie, komunikacją z dzieckiem, motywacją do nauki oraz spędzaniem wspólnie wolnego czasu. Nasi eksperci podzielą się z Wami swoim wieloletnim doświadczeniem.

Teraz jest to szczególnie ważne, kiedy w jesienne i zimowe dni wraz z ograniczeniem możliwości spędzania czasu poza domem, spędzamy go wszyscy razem w domu.
Wydarzenia będą odbywały się na żywo, a nasi eksperci z ogromną przyjemnością będą odpowiadać na zadane przez Was pytania. Cykl rozmów poprowadzi: Angelika Muchowska - konferansjer, tłumacz, trener j.angielskiego
Poranek z psychologiem (2).png

Podczas pierwszego spotkania skupimy się na temacie empatii w rodzicielstwie, czyli jak skutecznie wspierać dziecko w radzeniu sobie z emocjami, dbać o dobrą komunikację i wzjemne zrozumienie. Zastanowimy się wspólnie czy faktycznie moje dziecko jest "niegrzeczne", dlaczego się mnie nie słucha i czy kara to dobre rozwiązanie? Dowiecie się jak interpretować zachowania dziecka, takie jak płacz, krzyk i złość? Czego wtedy potrzebuje dziecko i jak zaradzić narastaniu tych skrajnych emocji. 
 
Poranek z psychologiem.png


O empatii w rodzicielstwie opowiedzą nam psycholog i terapeta Monika Kania i Joanna Cieśluk - Janicka. Swój zawód wybrały z potrzeby pomocy, ale również z pasji i zamiłowania do pracy z człowiekiem. W swojej pracy opierają się na Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach. Ponadto zawodowo i prywatnie bazują na empatycznej komunikacji Marshalla Rosenberga.


Poranek z psychologiem (1).png

Obecnie jako duet trenerski zdobywają kwalifikacje w warszawskiej Szkole Trenerów komunikacji opartej na Empatii. Na co dzień są częścią zespołu Centrum Terapeutyczno-Rozwojowego Symetria, gdzie wspólnie tworzymy Pracownię Porozumienia. Nasze specjalistki prowadzą indywidualne konsultacje i terapię dla dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzimy szkolenia i warsztaty oraz grupy empatyczne. Obecnie obrałyśmy drogę wsparcia rodzin. Monika Kania posiada doświadczenie w placówkach oświatowych. Joanna Cieśluk-Janicka zajmuje się poradnictwem psychologicznym w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Empatyczna komunikacja to dla nich sposób widzenia świata i ludzi. Dzięki takiej komunikacji możemy wspierać rozwój dziecka w sposób adekwatny do jego potrzeb.

Nasze spotkanie odbędzie się online, za pośrednictwem platformy Facebook już 19.11 (czwartek) godzina 11:00. Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia. Podczas każdego spotkania będziecie mieli okazję zadawać swoje pytania na żywo. Bądźcie z nami!

Poranek z psychologiem (3).png

Kliknij i dołącz do wydarzenia.

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk