Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Razem możemy zrobić tak wiele: Zapobiegać umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej czy instytucjonalnej

Pomóż zmieniać świat dziecka! Przekaż nam 1,5% podatku. ​​​​​​ KRS 0000 133 561. Razem możemy zrobić tak wiele…  Zapobiegać umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej czy instytucjonalnej. ​​​​​​​
Jednym z naszych działań jest wspieranie rodzin zagrożonych umieszczeniem dzieci w pieczy zastępczej czy instytucjonalnej. Lata doświadczenia pozwoliły nam zrozumieć, że wsparcie przekazane jedynie dziecku jest niewystarczające, potrzebna jest pomoc i opieka pedagogiczna dla całej rodziny.

 Indywidualne i kompleksowe wsparcie Pedagoga Rodzinnego,
 Projekty udostępniające darmową pomoc pedagogiczną, psychologiczną i prawniczą
 Prowadzenie opieki i zajęć rozwojowych dla dzieci w Placówkach Wsparcia Dziennego,
 Wsparcie społecznego Rzecznika Praw Dziecka w ochronie praw dziecka, ucznia czy mediacji w konfliktach (np. sprawy rozwodowe)

W 2022 roku, dzięki ciężkiej pracy naszych pedagogów rodzinnych, łącznie do domu z pieczy zastępczej wróciło 26 dzieci, natomiast w 240 przypadkach sądy wstrzymały lub nie rozpoczęły procedury odebrania dzieci, obligując je tym samym do dalszej pracy z pedagogiem rodzinnym TPD.

Za każdą liczbą kryje się historia dziecka i jego rodzica, walczącego o ciepły, szczęśliwy dom. Możemy być dla nich latarnią na oceanie zagubienia i beznadziei.

"Dziękuję za pomoc z Państwa strony. Rozmowa z Panią Rzecznik dodała ekstra mocy do dalszej walki o lepszą, normalną przyszłość. Jest to dla mnie jak światło w tunelu”.

Słowa takie jak te, udowadniają nam, że pomoc jest procesem. Chcemy być dla tych rodzin “światełkiem” które nie przygaśnie i przeprowadzi ich przez całą ścieżkę. Współpraca, indywidualne podejście i czas - to fundamenty pracy, które stosujemy z każdą rodziną przechodzącą przez trudności.

Jeśli nasze cele i wartości są bliskie Twojemu sercu, przekaż nam 1,5% podatku dochodowego. Razem możemy zmienić świat dziecka. 
 
KRS 0000 133 561

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk