Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Sercem dla Bereniki

Sercem dla Bereniki, podopiecznej Szkolnego Koła TPD w Mierzynie.

Berenika urodziła się z chorobą genetyczną znaną jako zespół Edwarda. Z powodu choroby oraz głębokiego stopnia niepełnosprawności intelektualnej dziewczynka nie jest w stanie komunikować się z innymi przy użyciu mowy.

Jednak istnieje możliwość, aby Berenika mogła „rozmawiać” z otaczającym ją światem. Podczas warsztatów z instruktorem od alternatywnej komunikacji, zostało zauważone, że Berenika ma ogromną szansę na komunikowanie się poprzez symbole graficzne. Dziewczynka, aby osiągnąć większą samodzielność oraz aby lepiej przekazywać informacje o swoich potrzebach i pragnieniach, potrzebuje dostępu do sprzętu, na który niestety nie stać jej rodziny.

Oprócz specjalnego programu z symbolami graficznymi jest też potrzebny sprzęt elektroniczny, który go obsłuży. Dodatkowo z powodu wiotkości mięśni, Berenika potrzebuje również moduł umożliwiający sterowanie wzrokiem.

Berenika żyje w świecie komunikacji werbalnej, z którego niestety jest wykluczona z powodu swojej choroby. Jednak istnieje dla niej szansa. Może poczuć się zrozumiana. Może zaistnieć w świecie, stworzyć nowe relacje, przyjaźnie oraz usamodzielnić się w swoim życiu. Możemy jej w tym pomóc razem.

Koszt pełnego systemu wynosi 12 999 zł. W skład zestawu dla Bereniki wchodzi:

  • Laptop z ekranem dotykowym Lenovo YOGA,
  • Aplikacja do komunikacji poprzez symbole graficzne „Things I Mean”
  • Moduł do sterowania wzrokiem dla aplikacji TIM
  • Kamera TobiiPCEye Mini Track

Jest to sprzęt, który posłuży jej na wiele lat, dlatego prosimy Was do dołączenia do akcji organizowanej przez Koło TPD w Mierzynie i Publiczną Szkołę im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie.

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk