Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Święta, Święta i po Świętach!

Święta, Święta i po Świętach! Mamy nadzieje, że tegoroczne Święta oraz Sylwester udało Wam się spędzić w miłej i pełnej rodzinnego ciepła atmosferze. W dzisiejszym poście opowiemy Wam jak ostatnie tygodnie 2020 roku spędziły nasze placówki.

Pomocnicy „Zdalnego” Mikołaja w PWD Chomino i gmina Maszewo

Nasz „Zdalny” Mikołaj, którego już może kojarzycie z ostatnich postów, zrobił sobie przerwę przed Wigilią i zwołał pomocników do rozdania dzieciom reszty prezentów. W PWD Chomino podczas „Prezentowo – Mikołajkowej” akcji do domów dzieci zostały dostarczone paczki wraz ze spersonalizowanymi życzeniami. Oczywiście, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Natomiast w placówkach PWD w gminie Maszewo, Mikołaj otrzymał wsparcie od bardzo niespodziewanych osób, a mianowicie od Burmistrza Maszewa Pana Pawła Piesio, Fundacji Siódme Słońce oraz od Motocyklistów o Wielkich Sercach. Byliśmy pewni, że przy takim wsparciu prezenty mogły bezpiecznie i ekspresowo dotrzeć do domów naszych najmłodszych.  

Jasełka w Punkcie Przedszkolnym Sobiemyśl

Punkt Przedszkolny w Sobiemyślu co roku prowadzi Jasełka na żywo z udziałem publiczności złożonej z rodziców naszych przedszkolaków. W związku z aktualnymi obostrzeniami tegoroczne Jasełka musiały się odbyć bez widowni.  Przedstawienie więc zostało nagrane i udostępnione na stronie Facebooka, aby każdy rodzic, dziadek oraz babcia mogli spokojnie w zaciszu domowym obejrzeć pokazy najmłodszych. Na filmikach możemy zobaczyć dzieci, ubrane w piękne stroje, wcielające się w postacie Biblijne oraz Aniołki.  Przedszkolaki  podczas Jasełek wspólnie śpiewały kolędy, tańczyły oraz recytowały swoje kwestie z pamięci (z małym wsparciem ze strony wychowawców).

Choinki ubrane przez dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego Nr 2 w Świnoujściu.

Choinka to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli świąt Bożego Narodzenia. Święta są często najważniejszym okresem w roku dla wielu osób. To wyjątkowy czas wypełniony rodzinną atmosferą i przywołujący najpiękniejsze wspomnienia. Wszyscy uwielbiają czas przystrajania swojego otoczenia, a zwłaszcza ubierania świątecznego drzewka. Swoimi choinkami pochwalili się nasi podopieczni z PWD w Świnoujściu. Każda z nich jest czarująca i jedyna w swoim rodzaju. W ten sposób dzieci podzieliły się z nami świątecznym nastrojem, życząc wszystkim samych radosnych i pełnych rodzinnego ciepła dni.

Również my przyłączamy się do (po)świątecznych życzeń od naszych podopiecznych.

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk