Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Wernisaż "Szczecin to TEŻ! moje miasto"

Wczoraj uroczyście otworzyliśmy Wystawa "Szczecin to TEŻ! moje miasto" w 13 muz! ​​​​​​Ta wystawa ma swój wyjątkowy cel przypominać o tym, że każdego dnia z uroków naszego miasta Szczecin Floating Garden korzystają również osoby z niepełnosprawnościami, w tym również osoby z zespołem Downa.
Wczorajsza wystawa była pełna refleksji na temat codziennego życia Iskierek, obaw rodziców o przyszłość swoich dzieci i potrzebnych zmianach w naszym kraju na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Nie powinniśmy kierować się współczuciem i litością, a działaniami wspomagającymi ich rozwój i codzienne normalne życie - możliwość przemieszczania się, znalezienia dobrej pracy, mieszkania.

Wernisaż był również pełen pozytywnych emocji ze strony dzieci Specjalistyczna Placówka TPD dla dzieci i młodzieży z Zespołem Downa. Wystawa i występy to dla nich ogromne wyróżnienie. Z wielką ekscytacją i nieukrywanym zadowoleniem Iskierki był gwiazdami tego dnia!

 “Widziałam bardzo radosne dzieci, w których oczach widać spełnienie."
 "W tych czasach mamy kulturę sztucznego piękna, a tutaj widzimy prawdziwe życie i prawdziwych ludzi, którzy są w swojej naturze piękni." - mówili mieszkańcy Szczecina.

Dziękujemy, że byliście z nami i mogliśmy wspólnie świętować Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa: Wszystkie działania które realizujemy w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci nie byłyby możliwe bez współpracy i zaufania zarówno ze strony przedstawicieli rządu, jak i lokalnych samorządów. Tym bardziej nam miło, że nasza wystawa otrzymała patronat honorowy Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydenta Miasta Szczecin Piotr Krzystek.

Ten wernisaż nie odbyłby się bez Krzysiek Dolinny, fotografa i autora zdjęć, który wykonał wspaniałą pracę i zainicjował bardzo ważny społecznie temat.
 Dziękujemy również niezmiernie 13 muz za pomoc w organizacji wernisażu i udostępnienie swoich sal pod wystawę i wernisaż.

Niezmiernie cieszy nasz wsparcie MABO Sp. z o. o dzięki któremu mogliśmy przygotować dla podopiecznych prezenty, za wzięcie udziału w sesjach zdjęciowych. Wiemy, że w sprawach pomocy dzieciom, zawsze możemy liczyć na MABO i ich wsparcie!

 Wystawa jest dostępna do 23 kwietnia 2023 r. w Domu Kultury 13 muz w Szczecinie. Wstęp wolny. ​​​​​​​

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk