Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze!
KRS 0000133561

Wycieczka do Bydgoszczy w ramach projektu „Nie ma jak w domu”

W weekend (2-3.10) Placówka Wsparcia Dziennego z ul. Iwaszkiewicza 107 w Szczecinie wyruszyła na dwu dniową wycieczkę do Bydgoszczy. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Nie ma jak w domu”.
Pierwszy dzień wycieczki dzieci wraz ze swoimi rodzinami rozpoczęli od spaceru po Starym Mieście, aby następnie udać się do serca Bydgoszczy — Starego Rynku. Odwiedzili również nieopodal znajdującą się gotycką katedrę św. Mikołaja i Marcina oraz taras "Opera Nova" z którego rozpościera się piękny widok na katedrę, spichlerze, dawne młyny i Wyspę Młyńską.

Drugiego dnia odbyło się zwiedzanie Myślęcińskiego Ogrodu Fauny Polskiej ZOO, które jest jednym z nielicznych w skali całego kraju ogrodów zoologicznych specjalizujących się w hodowli rodzimych zwierząt. Na terenie ZOO można było zobaczyć ok. 1000 zwierząt, przedstawicieli 204 gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i bezkręgowców, w tym 92 gatunki zwierząt egzotycznych i 60 gatunków rodzimej fauny objętych ochroną ścisłą. W centralnej części ZOO położony jest piękny staw z wyspą, którą zamieszkują wolne ptaki wodne. Bydgoski Ogród Zoologiczny posiada także liczną kolekcję krajowych gadów, płazów i ryb, które można oglądać w pawilonie Akwarium Terrarium. Specjalnie dla dzieci pomyślane zostało mini-ZOO, dające możliwość najmłodszym bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. ZOO w Myślęcinku można było znaleźć nie tylko zwierzęta, ale również bezpieczny i sprawiający mnóstwo radości plac zabaw. 

Organizatorem wycieczki było biuro podróży Grealand Tour.

Projekt "Nie ma jak w domu" jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 - 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

powrót

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie

Al. Papieża Jana Pawła II 42/U9, 70-415 Szczecin
Telefon: 91 43 45 128
Numer konta: 62 1240 3813 1111 0000 4375 6621
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk